Rezultate te kerkimit per termin: +Blendi +Fevziut

Meta: total 621 / total_found 621 / time 0.000 / keyword[0] blendi / docs[0] 6584 / hits[0] 9119 / keyword[1] fevziut / docs[1] 815 / hits[1] 1195 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Rama, Basha apo Meta? Analiza e Blendi Fevziut për 25 qershorin: Ja kush e fiton luftën

Gazetari Blendi Fevziu ka komentuar situatën politike në vend, ndërsa në fokus të analizës së tij sjell tre emrat më të rëndësishëm të politikës shqiptare, Edi Ramën, Ilir Metën dhe Lulzim Bashën. Fevziu thekson se këta tre personazhe janë në luftë për fitore, ndërsa si kurrë

No Pic available
  • 2017-06-01

Analiza e Fevziut: Kush do të jetë kryeministri i ardhshëm? Tre skenarët

Nga Blendi Fevziu Kush do të jetë Kryeministri i ardhshëm i Shqipërisë? Kjo pyetje e cila ka marrë gjithnjë përgjigje në këto 27 vite me rezultatin e zgjedhjeve duket këtë herë më e komplikuar. Hapja e betejës elektorale dhe sidomos mungesa e koalicioneve, për herë të parë në Shq

No Pic available
  • 2017-05-22

Analiza e Blendi Fevziut: Çfarë fitoi Basha me çadrën?

Nga Blendi Fevziu Është e vështirë të flasësh për marrëveshjen Rama Basha dhe akoma më e vështirë të thuash se cili është fituesi dhe humbësi i saj. Është po kaq e vështirë të flasësh për palë të treta të humbura, sepse ekuacioni që ka sjellë kjo marrëveshje nuk llogarit

No Pic available
  • 2017-04-14

Vrasësi i Lulzim Bashës është në çadër

Nga Mero Baze Dje ishte një ditë e keqe për Lulzim Bashën. Zyrtarët më të lartë të Bashkimit Europian, u shprehën hapur kundër politikave të tij dhe kërkuan kthimin urgjent në Kuvend, votimin e Reformës në Drejtësi dhe marrjen pjesë në zgjedhje. E kërkoi Komisioneri Hahn dhe për

No Pic available
  • 2017-04-06

Beteja për audiencën / Rama, Meta dhe Basha në të njëjtën orë live

E enjtja do të jetë edhe dita më e ngarkuar politikisht, të paktën për audiencën. Kryeministri Rama, kreu i PD-së, Lulzim Basha dhe kreu i Kuvendit, Ilir Meta do të jenë të tre live në TV në të njëjtën orë në një moment kritik për politikën shqiptare. Kjo do të jetë edhe përp

No Pic available
  • 2017-03-31

A do ta votojë mazhoranca vettingun pa opozitën? Ja çfarë thotë Rama

Në një intervistë për emisionin Opinion të Blendi Fevziut, kryeministri Edi Rama është shprehur se lidhur me vettingun, mazhoranca është në pritje të përfundimit të procesit që do të bëjë avokati i popullit dhe më pas do të ndërmarrë hapa për votimin ose jo në parlament të k

No Pic available
  • 2017-03-30

Piro Milkani i shkruan Fevziut: Ndryshoje emrin e programit, bëja Opinioni im

Regjisori i njohur Piro Milkani ka vijuar replikën me Blendi Fevziun, pas debatit për ndalimin e filmave të prodhuar në kohën e komunizmit. Milkani kujton se TV Klan transmeton telenovela turke, ndërsa për vetë gazetarin duket i pakënaqur dhe e këshillon tia ndryshojë emrin emisionit. N