Rezultate te kerkimit per termin: +Blendi +Klosi

Meta: total 1000 / total_found 3318 / time 0.002 / keyword[0] blendi / docs[0] 6790 / hits[0] 9403 / keyword[1] klosi / docs[1] 5520 / hits[1] 13227 /
A i ka mbyllur sytë Fatmir Xhafaj për vëllezërit mashtrues nga India?!
  • 2019-03-26

A i ka mbyllur sytë Fatmir Xhafaj për vëllezërit mashtrues nga India?!

Përveç lidhjeve të forta politike që dyshohet të kenë pasur, vëllezërit indianë, Nitin dhe Chetan Sandesara, mund të jenë ndihmuar nga shpërdorimi në detyrë i drejtuesve të Ministrisë së Brendshme për të qëndruar dhe investuar në Shqipëri. Dhe për kohën kur bëhet fjalë, në

A është i përfshirë Arben Ahmetaj në skemën e mashtrimit të indianëve?!
  • 2019-03-24

A është i përfshirë Arben Ahmetaj në skemën e mashtrimit të indianëve?!

Në javën që lamë pas Shqipëria u përfshi në një skandal të rëndë diplomatik, ku janë të përfshirë ish-ministra dhe një anëtar aktual i kabinetit të qeverisë Rama. Bëhet fjalë për strehimin në Shqipëri të dy vëllezërve indianë, Nitin dhe Chetan Sandesara, të akuzuar nga

No Pic available
  • 2019-03-23

Indianët mashtrues, zbërthehen lidhjet e forta politike

Dhënia e nënshtetësisë shqiptare dy vëllezërve indianë, të kërkuar për mashtrim në vendin e tyre, duket se ka përfshirë një sërë emrash të rëndësishëm politikanësh. Ata e kanë marrë nënshtetësinë shqiptare në kohën kur në krye të Ministrisë së Jashtme ka qenë Ditmir

Refuzohet leja mjedisore për TEC-in me gaz në Korçë
  • 2019-03-11

Refuzohet leja mjedisore për TEC-in me gaz në Korçë

Ashtu siç ishte paralajmëruar, leja mjedisore për ndërtimin e Termocentralit në agërsi të qytetit të Korçës është refuzuar. Ministri i Turizimi Blendi Klosi ka marrë vendimin me argumentimin se ky TEC nuk i përmbush standardet e BE-së. Deklarata është bërë gjati takimit që Klosi

TEC-i me gaz në Korçë, Klosi i prerë: Ska shanse të ndërtohet!
  • 2019-03-10

TEC-i me gaz në Korçë, Klosi i prerë: Ska shanse të ndërtohet!

Çështja e ndërtimit të TEC-it në qytetin e Korçës ka shqetësuar banorët e zonës dhe kryetari i Bashkisë, Sotiraq Filo nëpërmjet një letre zyrtare i kërkoi mosaprovimin e projektit dy ministrave të qeverisë Rama. Në letrën drejtuar Blendi Klosit dhe Belinda Ballukut, Filo kërkon r

No Pic available
  • 2019-03-10

Korça kundër TEC-it, Sotiraq Filo letër dy ministrave: Mos e aprovoni projektin!

Kryetari i Bashkisë së Korçës, Sotiraq Filo është kundër ndërtimit të TEC-it në Korçë. Qëndrimin e tij kundër ai e ka shprehur përmes një letre drejtuar ministrit të Mjedisit, Blendi Klosi dhe ministres së MEI, Belinda Balluku. Ai kërkon refuzimin e kërkesës së kompanisë GPP p

Protesta e opozitës/ Tela me gjemba, skela e shkallë emergjence për deputetët
  • 2019-03-04

Protesta e opozitës/ Tela me gjemba, skela e shkallë emergjence për deputetët

Opozita e bashkuar tashmë pa mandate deputeti do të protestojë sërish nesër kundër qeverisë së Edi Ramës në sheshin përpara Parlamentit dhe tubimi për të cilin policia nuk ka dhënë leje, ka alarmuar Uniformat Blu. Në këtë protestë pritet të ketë akte dhune si në rastin paraardh