Rezultate te kerkimit per termin: +Blerim +Maqastena

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] blerim / docs[0] 4263 / hits[0] 5775 / keyword[1] maqastena / docs[1] 12 / hits[1] 13 /
Policia: Arrestuam 63 qytetarë
  • 2012-11-19

Policia: Arrestuam 63 qytetarë

(E plotësuar) Të arrestuarit e konfirmuar deri më tani sipas Lëvizjes Vetëvendosje " 1. Abdyl Gashi, 2. Ahmet Krasniqi, 3. Aida Dërguti, 4. Alban Krasniqi, 5. Alket Zeqiri, 6. Anita Shabani (E lënduar, e dërguar në Emergjencë), 7. Ar

No Pic available
  • 2010-02-24

Arrestohen aktivistët e Vetëvendosjes, shtyhet për në 2 mars seanca për Kurtin

Policia e Kosovës, ka arrestuar ditën e djeshme aktivistët e lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufcën, Zgjim Hysenin në Prishtinë, ndërsa aktivisti i tretë, Blerim Maçastena, u arrestua në Podujevë në kohën teksa ishte duke mbledhë nënshkrime për peticionin kundër gjykimit të Albin

Lirohen tre aktivistët e Vetëvendosjes
  • 2010-02-24

Lirohen tre aktivistët e Vetëvendosjes

Prishtinë, 23 shkurt, NOA - Janë liruar gjatë orëve të pasdites tre aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët u arrestuan paradite nga gjykata Komunale e Prishtinës. Lajmi bëhet i ditur nga policia, ku sqarohet se të arrestuarit Glauk Konjufca dhe Zgjim Hyseni dhe Blerim Maqastena

Arrestohen tre aktivistë të Vetvendosjes
  • 2010-02-24

Arrestohen tre aktivistë të Vetvendosjes

Prishtinë, 23 shkurt, NOA - Gjykata Komunale e Prishtinës ka arrestuar sot trë aktivistë të lëvizjes Vetëvendosje. Lajmi bëhet i dituar nga zyra e shtypit të Vevendosjes, ku sqarohet se të arrestuarit janë, Glauk Konjufca, Zgjim Hyseni dhe Blerim Maqastena. Arrestimi i Konjufca dhe Hy

No Pic available
  • 2010-02-23

Kosovë, arrestohen 3 aktivistë të “Vetëvendosja”

PRISHTINE- 3 aktivistë të lëvizjes “Vetëvendosja” janë arrestuar sot nga policia kosovare, në kuadër të një urdhërarresti të lëshuar nga Gjykata Komunale në Prishtinë. Glauk Konjufca dhe Zgjim Hyseni u arrestuan në një sallë të Gjykatës së Prishtinës, ndërsa zhvillo

Lirohen aktivistët e “Vetëvendosjes”
  • 2010-02-23

Lirohen aktivistët e “Vetëvendosjes”

(E plotësuar) Tre aktivistët e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Glauk Konjufca, Zgjim Hyseni dhe Blerim Maçastena, janë liruar gjatë orëve të pasdites, ka konfirmuar policia. “Po, kam marrë vesh që ata janë liruar, por këtë e konformon më mirë gjykata”, ka thënë Agron Borovci zëd

No Pic available
  • 2010-02-23

EULEX lë të lirë aktivistët e “Vetëvendosjes”

PRISHTINE- Tre aktivistët e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Glauk Konjufca, Zgjim Hyseni dhe Blerim Maçastena, janë liruar gjatë orëve të pasdites, ka konfirmuar policia. Lirimin e tre aktivistëve të saj e kanë konfirmuar edhe nga “Vetëvendosja”. “Po, kam marrë ve