Rezultate te kerkimit per termin: +Blerim +Maqastena

Meta: total 10 / total_found 10 / time 0.000 / keyword[0] blerim / docs[0] 4850 / hits[0] 6572 / keyword[1] maqastena / docs[1] 16 / hits[1] 19 /
No Pic available
  • 2016-05-18

Arrestohet aktivisti Maqestena, VV: Shkak, aksioni kundër EULEX në 2009

Lëvizja Vetëvendosje njofton arrestimin nga policia e Kosovës të aktivistit të saj, Blerim Maqestena. Në faqen zyrtare në fb, VV pretendon se ndalimi i tij ka lidhje me aksionin e kësaj lëvizje në 2009 kundër EULEX dhe se policia pritet të arrestojë të tjerë aktivistë të saj. VV kë

No Pic available
  • 2015-10-08

Mustafa qëllohet me vezë për herë të dytë, arrestohen dy aktivistë të Vetëvendosjes/ VIDEO

Kryeministri Isa Mustava është sulmuar me vezë në komunën e Podujevës Sulmi ndodhi paraditen e sotme teksa Mustafa po mbante fjalën e rastit me rastin e manifestimit “Dita e mjedrës” që mbahet në sheshin “Ali Ajeti” pranë Komunës së Podujevës. Menjëherë ka rea

Lirohen aktivistët e Vetëvendosjes të cilët gjuajtën vezë ndaj kryeministrit (Video)
  • 2015-10-07

Lirohen aktivistët e Vetëvendosjes të cilët gjuajtën vezë ndaj kryeministrit (Video)

Janë liruar aktivistët e Vetëvendosjes, Blerim Maqastena dhe Gramos Latifi, të cilët gjatë ditës së djeshme në Podujevë kanë gjuajtur vezë në drejtim të kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa. Ata u arrestuan dje nga poli

Policia: Arrestuam 63 qytetarë
  • 2012-11-19

Policia: Arrestuam 63 qytetarë

(E plotësuar) Të arrestuarit e konfirmuar deri më tani sipas Lëvizjes Vetëvendosje " 1. Abdyl Gashi, 2. Ahmet Krasniqi, 3. Aida Dërguti, 4. Alban Krasniqi, 5. Alket Zeqiri, 6. Anita Shabani (E lënduar, e dërguar në Emergjencë), 7. Ar

No Pic available
  • 2010-02-24

Arrestohen aktivistët e Vetëvendosjes, shtyhet për në 2 mars seanca për Kurtin

Policia e Kosovës, ka arrestuar ditën e djeshme aktivistët e lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufcën, Zgjim Hysenin në Prishtinë, ndërsa aktivisti i tretë, Blerim Maçastena, u arrestua në Podujevë në kohën teksa ishte duke mbledhë nënshkrime për peticionin kundër gjykimit të Albin

Lirohen tre aktivistët e Vetëvendosjes
  • 2010-02-24

Lirohen tre aktivistët e Vetëvendosjes

Prishtinë, 23 shkurt, NOA - Janë liruar gjatë orëve të pasdites tre aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët u arrestuan paradite nga gjykata Komunale e Prishtinës. Lajmi bëhet i ditur nga policia, ku sqarohet se të arrestuarit Glauk Konjufca dhe Zgjim Hyseni dhe Blerim Maqastena

Arrestohen tre aktivistë të Vetvendosjes
  • 2010-02-24

Arrestohen tre aktivistë të Vetvendosjes

Prishtinë, 23 shkurt, NOA - Gjykata Komunale e Prishtinës ka arrestuar sot trë aktivistë të lëvizjes Vetëvendosje. Lajmi bëhet i dituar nga zyra e shtypit të Vevendosjes, ku sqarohet se të arrestuarit janë, Glauk Konjufca, Zgjim Hyseni dhe Blerim Maqastena. Arrestimi i Konjufca dhe Hy