Rezultate te kerkimit per termin: +Blerim +Shullazi

Meta: total 170 / total_found 170 / time 0.000 / keyword[0] blerim / docs[0] 4920 / hits[0] 6661 / keyword[1] shullazi / docs[1] 1412 / hits[1] 4045 /
Avokatit të Shullazit i bën keq shiu sëmuret dhe shtyhet për të 6-n herë seanca
  • 2019-04-08

Avokatit të Shullazit i bën keq shiu sëmuret dhe shtyhet për të 6-n herë seanca

Për të gjashtën herë radhazi Gjykata Apelit për Krime të Rënda, u detyrua të shtyjë seancën ndaj Emiljano Shullazit dhe 4 të pandehurve të tjerë. Ashtu siç ka ndodhur përherë, shkak i vendimit është bërë trupa mbrojtëse, pasi avokati Vladimir Meçe ka paraqitur një raport për

Çështja Shullazi/ Dështon seanca e 5-të, Gjykata e Apelit vendos të gjobisë
  • 2019-03-15

Çështja Shullazi/ Dështon seanca e 5-të, Gjykata e Apelit vendos të gjobisë

Ka dështuar sërish seanca gjyqësore në Gjykatën e Apelit për Emiljano Shullazin dhe 4 të pandehurit e tjerë. Edhe këtë herë, shkak është bërë mbrojtja, ndërsa Gjykata ka vendosur të gjobisë avokaten e vendosur për të mbrojtur të pandehurit dhe të referojë rastin në Dhomën e

Gjykata e Krimeve të Rënda dënon me 14 vite burg Emiljano Shullazin
  • 2018-11-13

Gjykata e Krimeve të Rënda dënon me 14 vite burg Emiljano Shullazin

Ashtu siç ishte parashikuar, është zhvilluar sot në Gjykatën e Krimeve të Rënda, seanca gjyqësore për bandën e Emiljano Shullazit, me trupin gjykues që ka komunikuar dënimin për të gjithë anëtarët e grupit. Gjykata ka dënuar me 14 vjet e 8 muaj burgim Emiljano Shullazin. Ndërkohë

Konkluzionet e mbrojtjes së Shullazit, policët me jelekë antiplumb
  • 2018-10-09

Konkluzionet e mbrojtjes së Shullazit, policët me jelekë antiplumb

Sot, në orën 10:00, mbrojtja e bandës Shullazi pritet të paraqesë konkluzionet në Gjykatën për Krime të Rënda. Të martën e kaluar, Prokuroria e Krimeve të Rënda shpalli pretencën duke kërkuar 64 vite burgim në total për grupin Shullazi. Prokurorët thanë se Emiliano Shullazi shoq

Krimet e Rënda të blinduara, shtyhet seanca për bandën e Shullazit (Foto)
  • 2018-10-09

Krimet e Rënda të blinduara, shtyhet seanca për bandën e Shullazit (Foto)

Sot, në orën 10:00 ishte parashikuar që trupa e avoktëve mbrojtës të bandës Shullazi të paraqiste në Gjykatën e Krimeve të Rënda, konkluzionet për vendimin e dhënë të martën e kaluar, ku Prokuroria shpalli pretencën duke kërkuar 64 vite burgim në total për grupin në fjalë. Por

Çështja Shullazi, dështon sërish pretenca. Shtyhet për 2 tetor
  • 2018-09-25

Çështja Shullazi, dështon sërish pretenca. Shtyhet për 2 tetor

Pretenca për Emiljano Shullazin dhe gripin e tij është shtyrë në datën 2 tetor. Një nga të pandehurit, Blerim Shullazi ka kërkuar shtyrjen e seancës gjyqësore me justifikimin se është i sëmurë si dhe me mungesën e avokatit që duhej ta përfaqësonte. Është e nënta herë që prete

Mësohen emrat e Prokurorëve të çështjes Shullazi
  • 2018-09-21

Mësohen emrat e Prokurorëve të çështjes Shullazi

Prokuroria e Krimeve të Rënda bën të ditur se është caktuar grupi i prokurorëve që do të përfaqësojnë në gjykim çështjen Shullazi. Jo zyrtarisht, Top Channel me anë të gazetares Anila Hoxha, ka mësuar se dy prokurorët e kësaj çështje janë kryeprokuroren e Krimeve të Rënda,