Rezultate te kerkimit per termin: +Blerja

Meta: total 1000 / total_found 4890 / time 0.002 / keyword[0] blerja / docs[0] 4890 / hits[0] 5609 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Letra/ Kandidati i LSI ngre alarmin: Në Berat po blihen vota, Policia nuk ndërhyn

Nasip Naço, kandidati i LSI-së në Berat ngre alarmin dhe deklaron se në Berat po blihen vota. Shqetësimin e tij Nasip Naço ia ka bërë të ditur me anë të një letre të hapur ministrit të Brendshëm, Dritan Demiraj, Prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla, Ambasadorit të SHBA-ve D

No Pic available
  • 2017-06-24

Blerja e votave, edhe në Vlorë denoncohen tre persona

Ndërsa në Shkodër, një doganier në doganën e Vermoshit është arrestuar pasi në makinë ku ndodhej së bashku me një person tjetër është kapur me një listë votuesish dhe sasi të konsiderueshme parash. Edhe në Vlorë më 23 qershor policia e këtij qarku ka referuar materialet në Pro

Blerja e votave, hetim drejtorit të Rrugëve
  • 2017-06-24

Blerja e votave, hetim drejtorit të Rrugëve

Drejtori i Përgjithshëm i Autoritetit Rrugor, Dashamir Xhika është nën hetim nga prokuroria, pasi dyshohet se është përfshirë në një skemë për blerjen e votave. Sipas materialit të prokurorisë, një biznesmen që identifikohet si Shkëlqim B, në bashkëpunim me drejtorin e përgjiths

No Pic available
  • 2017-06-24

KVV thirrje qytetarëve: Distancohuni nga shit-blerja e votës

Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë në një dalje për mediat pasditën e së shtunës, i ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të distancohen nga çdo lloj intimidimi apo shit-blerje vote. Në një dalje për mediat, Gerta Meta i bëri gjithashtu thirrje institucioneve ligjzbatuese, KQZ, Pr

No Pic available
  • 2017-06-22

Blerja e votave, hetime në Kuçovë dhe Elbasan

Një 50-vjeçar i cili punon drejtor ne Bashkinë Kuçovë, është vënë në hetim në gjendje të lirë nga Sektori për Krimin Ekonomik dhe Financiar. Bëhet fjalë për shtetasin me inicialet A.C. banues në Kuçovë, dhe procedimi penal ndaj tij sipas bluve, nisi mbi bazën e kallëzimit të n

Shqiptarët, populli që shpenzon më shumë për ushqime në Europë
  • 2017-06-19

Shqiptarët, populli që shpenzon më shumë për ushqime në Europë

Shqipëria mund të ketë çmime më të lira se në shumë vende të Europës, por të ardhurat e ulëta, që marrin në raport me vendet e tjera, bëjnë që ata të shpenzojnë një pjesë të konsiderueshme të buxhetit për të siguruar nevojat minimale jetësore të të ushqyerit. Sipas të dh

No Pic available
  • 2017-06-18

Basha vendos pullat fiskale në Kamzë: Nëse hyn Tatimor, burg!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar takimet me bizneset e vogla në Kamzë. Gjatë bashkëbisedimeve ai theksoi programin ekonomik, ku tatimori nuk do të lejohet të ushtrojë presion ndaj bizneseve Basha:  Më 25 qershor do të përfundosh një herë e mirë nga terrori i t