Rezultate te kerkimit per termin: +Blerje +Medikamente

Meta: total 101 / total_found 101 / time 0.000 / keyword[0] blerje / docs[0] 6613 / hits[0] 8953 / keyword[1] medikamente / docs[1] 2531 / hits[1] 3457 /
Pediatria, fëmijët me leucemi në rrezik për jetën, ska ilaçe
  • 2016-07-14

Pediatria, fëmijët me leucemi në rrezik për jetën, ska ilaçe

Prindërit në protestë: Nuk kemi mundësi t’i blejmë medikamentet privatisht, kushtojnë shtrenjtë Lajmi për mungesa të ilaçeve që shërbejnë për kurimin e leucemisë është denoncuar dhe ridenoncuar vazhdimisht nga prindërit fatkeq, media dhe opozita. Por, asnjë prej këtyre tre

Procedura fiktive, KLSH kallëzon drejtorin e Sanatoriumit
  • 2016-05-31

Procedura fiktive, KLSH kallëzon drejtorin e Sanatoriumit

Kontrolli i Lartë të Shtetit, në zbatim të programit të tij ka përfunduar auditimin në Spitalit Universitar "Shefqet Ndroqi", (Sanatoriumi) Tiranë, me objekt: "Auditimi i zbatimit të ligjshmërisë dhe rregullshmërisë financiare për vitin 2014 dhe 2015". Me Vendimin nr. 53, datë 14.05.

Demi ne shtet 353 mln leke KLSH padit drejtorin e sanatoriumit
  • 2016-05-31

Demi ne shtet 353 mln leke KLSH padit drejtorin e sanatoriumit

Tirane 30 maj 2016 NOAal - Kontrolli i Larte i Shtetit ka kallezuar ne prokurori drejtorin e Spitalit Universitar Shefqet Ndroqi ne Tirane me inicialet PK i njohur ndryshe si Sanatoriumi i cili akuzohet per procedura fiktive dhe favorizim te operatoreve ne dhenien e tendereve duke i shkaktuar shteti

Dëmi 353 milionë lekë, KLSH dërgon në prokurori drejtorin e Sanatoriumit
  • 2016-05-31

Dëmi 353 milionë lekë, KLSH dërgon në prokurori drejtorin e Sanatoriumit

Kallëzimi. Spitali, tenderë mirëmbajtjeje për disa aparatura që nuk kanë qenë në punë Të dhëna Marrja në punë – Në 11 raste, janë kryer rekrutime për pozicione të ndryshme (jo-mjekë), si dhe në kundërshtim me Udhëzimin e MSH nr. 247, datë 11.05.2004 Për punësimin e st

No Pic available
  • 2016-05-30

KLSH kallëzon drejtorin e spitalit Shefqet Ndroqi, dëmi në shtet 35.3 mln lekë

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në Prokurori drejtorin e Spitalit Universitar Shefqet Ndroqi. Kallëzimi është bërë për procedura fictive dhe favorizim i operatorëve, të cilat i kanë shkaktuar shtetit një dëm prej 35.3 mln lekë. Në njoftimin të KLSH thuhet se gjatë auditimi

No Pic available
  • 2016-05-30

KLSH padit drejtorin e spitalit Shefqet Ndroqi: Dëmi, 35.3 mln lekë

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzua në prokurori drejtorin e Spitalit Universitar Shefqet Ndroqi në Tiranë me inicialet P.K., (i njohur ndryshe si Sanatoriumi), i cili akuzohet për procedura fiktive dhe favorizim të operatorëve në dhënien e tenderëve, duke i shkaktuar shtetit një dë

Mashtrimi 2.2 mln euro me recetat, në gjyq pronari i Omega Pharma
  • 2016-05-02

Mashtrimi 2.2 mln euro me recetat, në gjyq pronari i Omega Pharma

Prokuroria mbyll hetimet për operacionin Farmacitë 2. Si funksiononte skema e mashtrimeve Edhe për skemën mashtruese me ilaçet, e njohur si Farmacitë 2, janë mbyllur hetimet nga Prokuroria e Tiranës, e cila ka marrë të pandehur administratorin e Omega Pharma, Nadir Çausholli, si edhe tre