Rezultate te kerkimit per termin: +Blerta +Dervishi

Meta: total 95 / total_found 95 / time 0.000 / keyword[0] blerta / docs[0] 1390 / hits[0] 1914 / keyword[1] dervishi / docs[1] 5422 / hits[1] 9959 /
EMRAT/ Publikohen listat e kandidatëve për komisionet e Vetting-ut
  • 2017-03-31

EMRAT/ Publikohen listat e kandidatëve për komisionet e Vetting-ut

Avokati i Popullit ka publikuar emrat e juristëve që do të garojnë për institucionet e Vettingut. Institucioni i Avokatit sqaron se listat përmbajnë emrat e kandidatëve që plotësojnë kriteret formale dhe të kandidateve që nuk plotësojnë kriteret formale për institucionet e vlerësimi

No Pic available
  • 2017-02-11

Emrat e 191 kandidatëve për organet e Vetting-ut

Institucioni i Avokatit të Popullit ka publikuar sot listën me kandidatët që kanë shprehur interesin për të qenë pjesë e organeve të Vettingut. Përmes një njoftimi për shtyp, AP bën të ditur se publikimi i listës vjen pas një konsultimi me ONM-në do të hartojë një listë të mi

Kush do bëjë Vettingun? Mes pretendentëve Ina Rama, Albana Shtylla, Krenar Ahmetaj.
  • 2017-02-11

Kush do bëjë Vettingun? Mes pretendentëve Ina Rama, Albana Shtylla, Krenar Ahmetaj.

Një grup i vogël prej 4 ekspertësh tek Avokati i Popullit kanë marrë në dorë 190 aplikimet e kandidatëve për organet e reja të Vettingut. Ata janë trajnuar për të verifikuar përmbushjen e kritereve ligjore nga aplikantët për insitucionet e reja të kontrollit të figurës së pro

No Pic available
  • 2017-02-10

Publikohet lista e kanidatëve për organet e Vettingut. Ja emrat

Në faqen zyrtare të Avokatit të Popullit janë bërë publik emrat e të gjithë personave të cilët kanë shprehur interesin për të aplikuar për organet e Vettingut. Janë plot 191 emra të cilët kanë aplikuar në zyrat e Avokatit të Populli. Këtyre emrave do ti shtohen edhe personat që

EMRAT: Ja 191 kandidatët për organet e Vettingut
  • 2017-02-10

EMRAT: Ja 191 kandidatët për organet e Vettingut

Zyra e Avokatit të Popullit njofton se thirrjes për pjesëmarrjen e sa më shumë qytetarëve në procesin e Vettingut, i janë përgjigjur 191 persona. Më poshtë po publikojmë listen me 191 emrave  të  kandidatëve. Atyre do ti shtohen edhe  personat që kanë shprehur interesin përme

EMRAT / Organet e Vetting-ut, publikohet lista me 191 kandidatë
  • 2017-02-10

EMRAT / Organet e Vetting-ut, publikohet lista me 191 kandidatë

Avokati i Popullit ka publikuar listën me emrat e qytetarëve, të cilët kanë shprehur interesin për të marrë pjesë në organet e Vetting-ut. Gjithsej do të jenë 191 kandidatë dhe procesi do të bëhet për Per rivlerësimin kalimtar të gjyqtareve dhe prokurorëve në Republikën e Shqip

Doktor Shuster çel festivalin Verë në Epidamn
  • 2016-08-13

Doktor Shuster çel festivalin Verë në Epidamn

Ka qenë teatri ai që ka hapur i pari festivalin "Vera në Epidamn", dje, në qytetin e Durrësit. "Do të jetë një festival i artit të muzave", ka thënë regjisorja Driada Dervishi, nismëtarja dhe ideatorja e këtij aktiviteti që nisi dje në mbrëmje e do të vijojë deri më 20 gusht. Dis