Rezultate te kerkimit per termin: +Bloemfontein

Meta: total 29 / total_found 29 / time 0.000 / keyword[0] bloemfontein / docs[0] 29 / hits[0] 36 /
Afrikë e Jugut, ngrihet njëresort me kasolle të rrënuara
  • 2013-11-20

Afrikë e Jugut, ngrihet njëresort me kasolle të rrënuara

PRETORIA - Një hotel me pesë yje në Bloemfontein të Afrikës së Jugut ka krijuar një resort të vogël i cili është identik me kasollet ku jetojnë njerëzit në këtë vend. Emoya Estate pretendon se kasollet metalike u japin m

Kthehet në Afrikë
  • 2012-01-05

Kthehet në Afrikë

Me ftesë të presidentit të Afrikës së Jugut, Jakob Zuma, zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë së Kosovës, Behgjet Pacolli, do të marrë pjesë në shënimin e 100 vjetorit të partisë më të madhe jugafrikane, Kongresi Kombëtar Afrikan (African National Congress).Në këtë ceremoni

Kërkohet largimi i Capellos
  • 2010-06-29

Kërkohet largimi i Capellos

Komentatorët britanikë kanë hedhur kritika të ashpra të hënën ndaj ekipit kombëtar, pas paraqitjes zhgënjyese kundër Gjermanisë që përfundoi shpresat e tyre në Kampionatin botëror, dhe kanë bërë thirrje për largimin e selektorit Fabio Capello. Gazetat rezervuan kritika edhe për

No Pic available
  • 2010-06-28

Gjermanët zbaviten me luanët para Anglisë

Gjermania është para një sfide të vështirë me Anglinë, por në kampin gjerman besojnë se do t’i kalojnë ata pa probleme. Dhe ka një argument këtu. Dy ditë përpara ndeshjes me rivalin kryesor, Anglinë, apo siç quhen ndryshe “tre luanët”, lojtarët gjerman vizituar një park lu

Gjermania pa Kakaun kundër Anglisë
  • 2010-06-27

Gjermania pa Kakaun kundër Anglisë

Gjermania do të jetë pa sulmuesin e saj Kakau kur të përballet em Anglinë në një tetat e finaleve të Kupës së Botës, në Bloemfontein të Afrikës së Jugut. Sulmuesi 29-vjeçar i Shtutgardit, i cili ka luajtur në tri ndeshjet e fazës së grupeve për Gjermaninë, vuan nga një probl

Gjermani-Angli, biletat në tregun e zi
  • 2010-06-27

Gjermani-Angli, biletat në tregun e zi

Tifozët anglezë dhe gjermanë jaën në “gjuetinë” e dëshpëruar të biletave për të ndjekur përplasjen e madhe midis dy vendeve në raundin e “vdekjes”. Restorantet dhe baret në Bloemfontein janë shndërruar në qendra ku tifozët e dy gjigantëve europianë janë gati të pagua

No Pic available
  • 2010-06-27

Gjermania “dhunon”Anglinë e Fabio Kapelos

BLOEMFONTEIN- Gjermania shkatërron 4-1 Anglinë dhe kalon në çerekfinale të Kupës së Botës. Në një ndeshje spektakolare, më e bukura e këtij Botërori, skuadra e drejtuar nga Joakim Lëv ka arritur të nxjerrë jashtë britanikët, të nisur si favoritë në Afrikën e Jugut. Ka qenë nj