Rezultate te kerkimit per termin: +Blushi

Meta: total 1000 / total_found 6781 / time 0.003 / keyword[0] blushi / docs[0] 6781 / hits[0] 19889 /
No Pic available
  • 2019-04-11

Ushtria në aeroport/ Presidenti Meta merr vendimin e papritur

Presidenti i Republikës i ka kërkuar zyrtarisht informacion Shefit të Shtabit të Përgjithshëm të FA, Gjeneral Brigade Bardhyl Kollçakut, mbi bazën ligjore të vendosjes së efektivëve të Policisë Ushtarake dhe Batalionit Special të Forcave tona të Armatosura në perimetrin e sigurisë

Kush po e përndjek Drejtorin e Top Channel, Ben Blushin?!
  • 2019-04-07

Kush po e përndjek Drejtorin e Top Channel, Ben Blushin?!

Kush po e përgjon prej shumë kohësh Ben Blushin? Kjo është pyetja që lind kur sheh se portalet janë përfshirë në një betejë, për të nxjerrë foto të darkave, shëtitjeve apo takimeve që drejtori i Përgjithshëm i Top Channel kryen në përditshmërinë e tij. Ai është shkëputur p

No Pic available
  • 2019-03-23

Meta sqaron pse u dha nënshtetësinë shqiptare dy biznesmenëve mashtrues indianë 

Pas skandaleve të njëpasnjëshme që dolën në dritë në lidhje me dy biznesmenët indianë, ka reaguar edhe presidenca, ku sqaron arsyet e dhënies së nënshtetësisë shqiptare për ta. Nëpërmjet një njoftimi zyrtar, presidenca thekson se janë bërë verifikimet përkatëse nga agjencia

Mediat italiane artikull vlerësues për romanin Otello, Arapi i Vlorës
  • 2019-02-26

Mediat italiane artikull vlerësues për romanin Otello, Arapi i Vlorës

  Nga Shaul BASSI “Otello ishte njeriu i parë i zi që vinte në Vlorë. Gjatë shekujve, deti kishte sjellë në qytet, Cikllopë që ende jetojnë në drithërimat e fëmijëve, sirena të gjelbra që kishin turbulluar mendjet e peshkatarëve, njerëz me bishta që ngjitnin malet. 

Rexhep Qosja: Vepra e Kiço Blushit do mbes përgjithmonë
  • 2019-02-10

Rexhep Qosja: Vepra e Kiço Blushit do mbes përgjithmonë

Akademiku nga Kosova Rexhep Qosja shpesh pikëllimin për ndarjen nga jeta të shkrimtarit Kiço Blushi, duke e quajtur një humbje të madhe. Me pikëllim të madh e mësova lajmin për ndarjen nga jeta të shkrimtarit, skenaristit, publicistit dhe veprimtarit të shquar kulturor Kiço Blushi. Të

Media në zi për Kiço Blushin, gazetarë e analistë: Humbëm një penë të artë!
  • 2019-02-09

Media në zi për Kiço Blushin, gazetarë e analistë: Humbëm një penë të artë!

Bota e medias ka reaguar me pikëllim pas ndarjes së beftë nga jeta të shkrimtarit dhe skenaristit të shquar Kiço Blushi. Unioni i Gazetarëve Shqiptar me një shkrim të gjatë në Facebook vlerëson kontributin e tij në botën e letrave shqipe, duke theksuar se la pas një thesar për të rr

Ndarja nga jeta e Kiço Blushit, Braçe: U shua një njeri e një socialist i mirë!
  • 2019-02-09

Ndarja nga jeta e Kiço Blushit, Braçe: U shua një njeri e një socialist i mirë!

Mbrëmjen e sotme u nda nga jeta shkrimtari dhe skenaristi i shquar Kiço Blushi. Reagimi i parë nga qeveria për këtë ngjarje të trishtë ka qenë ai i zv/kryeministrit Erion Braçe, i cili ka qenë edhe koleg me të për disa vite në sallën e Parlamentit, teksa të dy kanë përfaqësuar Pa