Rezultate te kerkimit per termin: +Blushit

Meta: total 1000 / total_found 2656 / time 0.001 / keyword[0] blushit / docs[0] 2656 / hits[0] 4496 /
Kush po e përndjek Drejtorin e Top Channel, Ben Blushin?!
  • 2019-04-07

Kush po e përndjek Drejtorin e Top Channel, Ben Blushin?!

Kush po e përgjon prej shumë kohësh Ben Blushin? Kjo është pyetja që lind kur sheh se portalet janë përfshirë në një betejë, për të nxjerrë foto të darkave, shëtitjeve apo takimeve që drejtori i Përgjithshëm i Top Channel kryen në përditshmërinë e tij. Ai është shkëputur p

Rexhep Qosja: Vepra e Kiço Blushit do mbes përgjithmonë
  • 2019-02-10

Rexhep Qosja: Vepra e Kiço Blushit do mbes përgjithmonë

Akademiku nga Kosova Rexhep Qosja shpesh pikëllimin për ndarjen nga jeta të shkrimtarit Kiço Blushi, duke e quajtur një humbje të madhe. Me pikëllim të madh e mësova lajmin për ndarjen nga jeta të shkrimtarit, skenaristit, publicistit dhe veprimtarit të shquar kulturor Kiço Blushi. Të

Media në zi për Kiço Blushin, gazetarë e analistë: Humbëm një penë të artë!
  • 2019-02-09

Media në zi për Kiço Blushin, gazetarë e analistë: Humbëm një penë të artë!

Bota e medias ka reaguar me pikëllim pas ndarjes së beftë nga jeta të shkrimtarit dhe skenaristit të shquar Kiço Blushi. Unioni i Gazetarëve Shqiptar me një shkrim të gjatë në Facebook vlerëson kontributin e tij në botën e letrave shqipe, duke theksuar se la pas një thesar për të rr

Ndarja nga jeta e Kiço Blushit, Braçe: U shua një njeri e një socialist i mirë!
  • 2019-02-09

Ndarja nga jeta e Kiço Blushit, Braçe: U shua një njeri e një socialist i mirë!

Mbrëmjen e sotme u nda nga jeta shkrimtari dhe skenaristi i shquar Kiço Blushi. Reagimi i parë nga qeveria për këtë ngjarje të trishtë ka qenë ai i zv/kryeministrit Erion Braçe, i cili ka qenë edhe koleg me të për disa vite në sallën e Parlamentit, teksa të dy kanë përfaqësuar Pa

Ndarja nga jeta e Kiço Blushit, nesër në orën 14:00 përcillet në banesën e fundit
  • 2019-02-09

Ndarja nga jeta e Kiço Blushit, nesër në orën 14:00 përcillet në banesën e fundit

Mbrëmjen e sotme u nda nga jeta në moshën 75-vjeçare një penë e artë e publicistikës shqiptare, publicisti dhe skenaristi i shquar Kiço Blushi. Gazetarët, analistë e politikanë kanë shprehur dhimbjen dhe pikëllimin për këtë humbje, ndërsa familja ka njoftuar se ceremonia mortore do

Ndarja nga jeta e Kiço Blushit, Meta: I pikëlluar! Personazh me rol kyç në historinë shqiptare
  • 2019-02-09

Ndarja nga jeta e Kiço Blushit, Meta: I pikëlluar! Personazh me rol kyç në historinë shqiptare

Bota e letrave dhe kinematografisë shqiptare është në zi, për shkak të ndarjes nga jetë mbrëmjen e sotme të shkrimtarit dhe skenaristit të shquar Kiço Blushi. Për lajmin e trishtë ka reaguar edhe Presidenti Ilir Meta, i cili shkruan në Facebook se ndihet i pikëlluar. Ndaj me Mirën, B

No Pic available
  • 2019-02-09

Kiço Blushi, shkrimtari që do të mungojë

Kiço Blushi, një personazh me një kontribut të rëndësishëm në historinë e letrave dhe mendimit shqip pas viteve 70-të, u shua të premten pas një sëmundjeje të gjatë. Dramaturg, shkrimtar, skenarist, publicist, Blushi kishte gjithë cilësitë e një intelektuali të angazhuar, që i f