Rezultate te kerkimit per termin: +Blv +Zog +I

Meta: total 14 / total_found 14 / time 0.000 / keyword[0] blv / docs[0] 76 / hits[0] 139 / keyword[1] zog / docs[1] 2395 / hits[1] 4457 /
Dita pa makina Bashkia nis projektin e 20 km korsi te dedikuara per bicikletat
  • 2013-09-22

Dita pa makina Bashkia nis projektin e 20 km korsi te dedikuara per bicikletat

Bashkia e Tiranës ka nisur zbatimin e projektit që i shton qytetit 20 km korsi të dedikuara për biçikletat. Kryebashkiaku Lulzim Basha ka marrë pjesë në nisjen e zbatimit të këtij projekti që nisi në rrugën “Ibrahim Rugova&rdqu

Dita pa makina, Bashkia nis projektin e 20 km korsi të dedikuara për biçikletat
  • 2013-09-22

Dita pa makina, Bashkia nis projektin e 20 km korsi të dedikuara për biçikletat

22-09-2013 / Gazeta 55 Basha: “Të angazhuar për një Tiranë të shëndetshme me më shumë përdorues të biçikletave dhe transportit publik”Bashkia e Tiranës ka nisur zbatimin e projektit që i shton qytetit 20 km korsi t&

Bashkia që e nxiu natën
  • 2011-11-30

Bashkia që e nxiu natën

Share Nga Altin Ketro Diku përpara 7 viteve, Bashkia e Tiranës, që atëherë drejtohej nga Edi Rama, ndërmori disa inisiativa kulturoro-artistike me pjesëmarrje masive të banorëve kryeqytetas, por jo vetëm. E tillë ishte e ashtuquajtura Festa e Pezës që mbahej çdo

Hapet sot sheshi
  • 2011-11-14

Hapet sot sheshi "Skënderbej"

Sot merr fund gangrena e trafikut në sheshin “Skëndërbej”. Përfundimisht sheshi do tu rikthehet qytetarëve dhe automjeteve duke siguruar një frymëmarrje të re për qarkullimin.   Skema se si do të realizohet lëvizja dhe vazhdi

Hapet sheshi Skëndërbej, sot nis qarkullimi
  • 2011-11-14

Hapet sheshi Skëndërbej, sot nis qarkullimi

Pamje e sheshit "Skenderbej" gjate punimeve Pas nje kohe te gjate bllokimi, nis sot qarkullimi ne sheshin “Skenderbej”. Bashkia e Tiranës njoftoi nje dite me pare edhe skemen se si do te organizohet levizja. Sheshi tashmë i rehabilituar, pritet të lehtësoje shumë trafikun

Hapet sheshi Skënderbej, ja skema e re e trafikut
  • 2011-11-14

Hapet sheshi Skënderbej, ja skema e re e trafikut

Bashkia: Vendqëndrimet për autobusët dhe si do lëvizet në kryqëzime Është hartuar itinerari i ri i trafikut për kalimin e makinave. Ato që vijnë nga rrugët kryesore si Rruga e Durrësit, Rruga e Kavajës, ajo e Dibrës, do të futen në shesh me një korsi dhe dalin nga sheshi Skënderbe

Hapet sheshi “Skënderbej”, por jo trafiku!
  • 2011-11-14

Hapet sheshi “Skënderbej”, por jo trafiku!

Por, edhe pse pritej që hapja të lehtësonte trafikun në kryeqytet, mëngjesin e sotëm thuajse ka ndodhur e kundërta. Rrugët kryesore që vijnë drejt qendrës thuajse janë të bllokuara nga automjetet, ndërsa për të ardhur bie fjala nga Medreseja tek zona e Nëntëkatsheve, duhej të pakt