Rezultate te kerkimit per termin: +Bob +Dylan

Total: 165
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:25.432Z

Bob Dylan je nje kopjac

Bob Dylan je nje kopjac Bota e artit dhe media boterore i ka drejtuar gishtin kengetarit 70-vjecar duke e akuzuar per plagjiature. Shumekush do te mendoje se eshte nje nga lajmet e zakonshme qe se fundmi lexojme shpesh ne kronikat muzikore notat e nje kenge melodia e nje refreni jane vjedhur duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.730Z

Kinë, ndalohen koncertet e Bob Dylan

Bob Dylan censurohet në Kinë. Qeveria kineze i ka mohuar grupit të tij që të shfaqej në koncertet e Pekinit dhe Shangait. Lajmin e kanë bërë të ditur e përditshmja “Sunday Morning Post”. Sipas organizatorit të koncertit Jeffrey Wu, Bob Dylan “mund të jetë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.246Z

Bob Dylan dhe Qenia e tij në erë

Me rastin e 71 vjetorit të lindjes së tijMuzika e Bob Dylan mbi të gjitha është zë i perëndive që ndëshkuan njerëzit dhe u vranë mes vete. Shpirti i tij i parehatshëm është simboli i reflektimit monstruoz mbi qenien tonë kaq të frikshme. Bob Dylan është rojtar i kopshtit tonë me p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.439Z

Muzikë, Bob Dylan në koncert nëMaqedoni

SHKUP- Bob Dylan, kantautori i njohur amerikan, humanist dhe poet, sot në mbrëmje në "Metropolis arena" do të zhvillojë koncertin e tij të parë në Maqedoni. Dylan do të paraqitet me grupin e tij ku bëjnë pjesë kitarristët Stew Chimbel dhe Charley Sexton, basisti Tony Garner, b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.441Z

Muzikë, Bob Dylan në koncertnë Maqedoni

SHKUP- Bob Dylan, kantautori i njohur amerikan, humanist dhe poet, sot në mbrëmje në "Metropolis arena" do të zhvillojë koncertin e tij të parë në Maqedoni. Dylan do të paraqitet me grupin e tij ku bëjnë pjesë kitarristët Stew Chimbel dhe Charley Sexton, basisti Tony Garner, bateristi G

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.657Z

1 mln dollare per kitaren e Bob Dylan

Shitet në ankand për shumën rekord prej 965 mijë dollarësh kitara elektrike me të cilën Bob Dylan (Robert Allan Zimmerman) luajti në “Newport Folk Festival”, në vitin 1965. Kitara “Fender Stratocaster” ishte në pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.670Z

Gjykata ne Paris rrezon akuzat per Bob Dylan

0 Nje gjykate ne Paris ka hedhur poshte rastin e kengetarit Bob Dylan i cili eshte akuzuar se ka nxitur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama