Rezultate te kerkimit per termin: +Boboshtic

Total: 140
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:41.876Z

Korcë, homazhe në memorialin e varrezave të Boboshticës

KORCË- Administrata e konsullatës greke në Korcë, perfaqësues të OMONIA-s dhe dhjetra qytetarë grekë të ardhur nga Athina e Selaniku, kanë kryer sërish homazhe në memorialin e ndërtuar mbi varrezat 200-vjecare të Boboshticës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.970Z

Skandali i varreve në Boboshticë, shtyhet për të 4-tën herë gjyqi

KORCË- Shtyhet për të katërtën herë gjyqi i skandalit të varrëve të Boboshticës. Seanca për 3 të pandehurit të akuzuar për skandalin e dhunimit të varreve në Boboshticë, u shty për në datën 8 Mars 201

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.740Z

Bllokohet aksi Boboshticë-Dardhë pas rënies së 2 orteqeve

KORCË- Dy orteqe bien në Korcë. Rënia e dy orteqeve është shënuar paraditen e sotme rreth orës 11:30 dhe për pasojë është bllokuar aksi rrugor Boboshticë-Dardhë.Mësohet se po punohet për zhbllokimin e rrugës dhe kal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.966Z

Dhunimi i varreve në BoboshticëNaum Disho në gjykatën e Apelit

KORCE-  Rikthehet sërish për gjykim në Gjykatën e Apelit Korçë çështja e dhunimit të varreve në fshatin Boboshticë, ndaj kreut të OMONIA-s, Naum Disho dhe 2 te pandehurve të tjerë Alqi Koroveshi dhe Luan Zaqe. Ç&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.897Z

Varret në Boboshticë, Apeli konfirmon arrestimin e Dishos

KORÇË – Gjykata e Apelit la sot në fuqi vendimin e arrestimit të Naum Dishos në lidhje me skandalin e dhunimit të varreve në Boboshticë të Korçës në tetor 2010. Apeli refuzoi shtyrjen e vedimit për arrestimin e Naum Dishos p&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.712Z

Festa e "Jo"-së, homazhe për ushtarët grekë në Boboshticë

KORÇE -Festa e "Jo"-së në Greqi, e cila njihet si dita kur u shënua fillimi i luftës italo-greke është përkujtuar edhe në fshatin Boboshticë të Korçës. Pavarësisht skandalit të betonizimit të varrezave qindravje&cced

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.580Z

Korcë, shtyhet sërisht gjyqi për skandalin e Boboshticës

KORÇË- Shtyhet sërish gjyqi për cështjen Boboshtica. Shkak është bërë edhe këtë herë mungesa e njërit prej të akuzuarve për këtë cështje, Alqi Koroveshi, i cili nuk është paraqitur as në k&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama