Rezultate te kerkimit per termin: +Boca +Juniors

Total: 242
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.772Z

Boca Juniors fiton kampionatin argjentinas

Ekipi i Boca Juniors edhe krahas humbjes nga Tigre, ka fituar kampionatin argjentinas duke përfunduar në vendin e parë pas tre ndeshjeve të mini-grupit prej tre ekipeve. Boca, Tigre dhe San Lorenzo përfunduan në vendin e parë pas pjesës së rregullt të sezonit me numër të njëjtë pikësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.128Z

Boca Juniors kërkon Gattuson

Klubi argjentinas Boca Juniors ka shprehur interesimin për transferimin e mesfushorit të Milanit, Gennaro Gattuso. Veterani italian do të jetë futbollist i lirë pas skadimit të kontratës së tij me Rossonerët në qershor. Gattuso kishte pranuar se do ti pëlqente të rikthehej në Glasgow Ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.765Z

Boca Juniors perjashtohet nga Kupa Libertadores

0 brbr SSSAbrASS brbrBoca Juniors eshte perjashtuar nga Kupa Libertadores Sjellja e tifozeve ne derbin me River Plate nuk eshte toleruar Konfederata e Futbollit te Amerikes se Jugut Perkrahesit e Boca kane sulmuar lojtaret kundershtare ne momentin kur po dilnin nga tuneli per tu futur ne fushebrbr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.774Z

Argjentine, Boca Juniors fiton titullin kampion

Boca Juniors është kampionia e Argjentinës. Titulli u vendos në ndeshjen e fundit të kampionatit, pasi ishin tre skuadra që ishin me pikë të barabarta deri në fund, një gjë e rrallë për kampionatin argjentinas. Boca u duk sikur do të humbte titullin kur në ndeshjen e fundi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.713Z

Boca Juniors kampion i Amerikës Jugore

- Boca Juniors fiton titullin e Copa Libertadores qe njeherit eshte kampionat i garave te klubeve te Amerikes Latine. Boca edhe ne ndeshjen e kthimit ka mposhtur ekipin brazilian Gremio me rezultat 2-0 ( 5-0 ) fale golave te Riquelme. Në tetë vitet e fundit Boca Juniors ka fituar katër herë titu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.914Z

Rekordmeni i Boca Juniors

Sulmuesi me eksperiencë, Martin Palermo, e ka shfrytëzuar fitoren me rezultat 4:0 ndaj Arsenal de Sarandi të hënën, për t’u bërë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohëve në ekipin e Boca Juniors, me 220 gola. Përfaqësuesi argjentinas e ka kaluar legjendarin, Roberto Cherro, i ci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:10.075Z

Carlos Bianchi rikthehet tek Boca Juniors

Carlos Bianchi ka pranuar të rikthehet në postin e trajnerit të Boca Juniors. Lajmin e dha ditën e martë presidenti i klubit argjentinas, Daniel Angelici, në Twitter. “Ortakë dhe tifozë të Boca Juniors, Carlos Bianchi pranoi ofertën p&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama