Rezultate te kerkimit per termin: +Boeing

Total: 812
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.213Z

Boeing pas disa vitesh

Boeing është duke zhvillur një avion të ri, në bashkëpunim me kompaninë private Calgary. Avioni i ri do të jetë një kombinim i helikopterit dhe avionëve të vegjël të shpejtë. Boeing është duke e ndërtuar këtë avion për Flotën Ushtarake Detare Amerikane, e cila ka qëllim shkat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.030Z

Boeing prodhon Smartphone vetëshkatërrues

Përgjimet Gjiganti i prodhimit të avionëve Boeing Co shpalli këtë javë se ka prodhuar një celular Smartphone që duket se ka dalë drejtpërsëdrejti nga një film me spiunë. Celulari reklamohet se është në gjendje të enkriptojë telefonatat duke i bërë të pakapshme nga përgjimi, nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.901Z

"Boeing", proteste per evropianet

Koncerni amerikan per ndertimin e avioneve "Boeing" do t'i bashkengjitet nje proteste formale kunder dhenies se nje porosie armatimi disa miliardeshe konkurrentit evropian EADS. Ministria amerikane e Mbrojtjes i kishte dhene EADS dhe partnerit te saj amerikan Northrop Grumman oferten per dergimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.907Z

Boeing mund rivalen evropiane

TIRANE-Kompania amerikane e prodhimit të aeroplanëve, Boeing, ka mundur rivalen e vetë evropiane, pasi ka fituar një kontratë nga forcat ajrore të Shteteve të Bashkuara. Boeing ka fituar kontratën në vlerë prej 35 miliardë dollarë për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.240Z

Kina do të blejë 50 Boeing amerikanë

Aviacioni Kompania ajrore Shandong e Kinës njoftoi se ka porositur 50 avionë Boeing 737, me vlerë të përgjithshme prej rreth 4.6 miliardë dollarësh. Kompanitë kineze ajrore janë aktualisht duke zgjeruar numrin e avionëve të vet për të plotësuar kërkesën në rritje brenda vendit për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.082Z

Boeing 787 nuk ofron siguri

Boeing 787 nuk ofron siguri E enjte 17 Janar 2013 1219 p styletext-align justify Boeing 787 nuk ofron siguriPas Japonise edhe SHBA-te dhe rregullatoret europiane kane pezulluar fluturimet e avioneve Boeing 787 Dremaliner si pasoje e problemeve te sigurise qe ata kane paraqitur Administrata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.391Z

Taksitë e hapësirës, Boeing njofton planet

Kompania amerikane e avionëve, Boeing, bëri të njohura planet për ndërtimin e taksive të hapësirës në një hangar të Floridës qendrore, që dikur shërbente për mbajtjen e anijeve të hapësirës.Marrëveshja e Boeing me agjencinë Space Florida, e cila financohet nga shteti, do ta lejoj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama