Rezultate te kerkimit per termin: +Boga

Meta: total 179 / total_found 179 / time 0.000 / keyword[0] boga / docs[0] 179 / hits[0] 256 /
Ja Thethi i bllokuar në borë! Banorët e turistët apel shtetit
  • 2017-01-18

Ja Thethi i bllokuar në borë! Banorët e turistët apel shtetit

Prej 6 janarit 2017 banorët e Thethit vazhdojnë të jenë të izoluar nga reshjet e mëdha të borës. Videot që kanë mbërritur sot në adresë të Ora News online tregojnë situatën nga reshjet e borës që e kanë bërë të pamundur lëvizjen drejt Thethit. Nga Boga deri në Qafe Thore rrug

Kadri Hazbiu dhe marrëveshja sekrete e Sigurimit me STAS-in gjermanolindor
  • 2016-11-01

Kadri Hazbiu dhe marrëveshja sekrete e Sigurimit me STAS-in gjermanolindor

Nga Paskal Milo Një bashkëpunim i veçantë, jashtë vëmendjes e syve të opinionit publik ka qenë ai i shërbimeve sekrete të të dyja vendeve. Ato njiheshin me të njëjtin emër si në Shqipëri dhe në RDGJ: Sigurimi i Shtetit. Nga pikëpamja organizative në Shqipëri, ai mbeti deri në

Chelsea huazon 38 lojtare ne klube te ndryshme
  • 2016-09-01

Chelsea huazon 38 lojtare ne klube te ndryshme

Klubet e medha europiane shfrytezojne ne maksimum opsionin e huazimeve ne vende te ndryshme per te perfituar vazhdimisht nga lojtaret qe kane ne zoterim Klubi i Chelseas eshte skuadra qe ka huazuar me shume lojtare gjate ketij sezoni veror ai numeron plot 38 futbolliste ne kampionate te ndryshme Hua

No Pic available
  • 2016-08-24

Arrestohet duke vaditur parcelat me kanabis në Dajt

Një 54 vjeçar u kap nga policia duke vaditur parcelat me kanabis në fshatin Lanabregas në zonën e Dajtit. Gjatë aksionit të ndërmarrë sot (24 gusht), u arrestua shtetasi Agim Boga, banues në Tiranë. Policia sqaroi se janë gjetur 200 bimë narkotike kanabis sativa, ndërsa bima ishte e ve

Vadiste parcelat me kanabis, arrestohet 54-vjeçari në Tiranë
  • 2016-08-24

Vadiste parcelat me kanabis, arrestohet 54-vjeçari në Tiranë

Komisariati i Policisë Nr 4 në Tiranë, ka arrestuar në flagrancë një shtetas për veprën penale “Kultivimi të bimëve narkotike” si dhe kanë asgjësuar rreth 200 bimë të dyshuara narkotike të llojit “Cannabis Sattiva”. Më datë 24.08.2016, në bazë të informaci

Këto vende nesër mbesin pa rrymë
  • 2016-08-10

Këto vende nesër mbesin pa rrymë

KEDS-i ka njoftuar për ndërprerjet e planifikuara të furnizimit me energji elektrike në disa zona, për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit nëpër distrikte. Prishtinë Më 11.08.2016 ne NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të shkyçen: Dalja 10 kV J15 Kampi Jordanez (10000010) prej orës 16:00 - 20

Prof. Dr. Agron Fico: Ju tregoj eposin shqiptar në Harvard
  • 2016-08-03

Prof. Dr. Agron Fico: Ju tregoj eposin shqiptar në Harvard

Homazh, në 25-vjetorin e vdekjes së prof. Albert B. Lord Më 29 korrik 1991, në Cambridge, Massachusetts, mbylli sytë një prej personaliteteve të shquar të shkencës dhe edukimit, profesor Albert B. Lordi, njohur për kolkesionin me këngë të epikës legjendare shqiptare, mbledhur në S