Rezultate te kerkimit per termin: +Bogdani +Salihi +Kapllani

Total: 420
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.368Z

Bogdani dhe Salihi: Danimarka tregon forcën tonë reale

 Leonard Karaj Danimarka shihet si basti i Kombëtares së Kuzhesë. Nëse skuadra arrin të marrë një rezultat pozitiv, atëherë do të thotë se ndryshimi mes ekipit të Ari Han dhe Josip Kuzhesë është mëse evident. Në këtë linjë qëndron edhe dyshja titullare e sulmit kuqezi, Erjo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.255Z

 Kapllani-Bogdani, prova gjenerale për sulminNë njërën anë lojtarët më të vjetër, si Bogdani, Kapllani, Berisha, Agolli, Bulku, Beqiri, Vangjeli, etj. Ndërsa, në anën tjetër, sikur të ishin ndarë me “thikë” lojtarët U-22, si Bakaj, Muzaka, Vila,

Nga GJERGJ CICANI-  Stërvitja e Kuzhes sigurisht që nuk pritet të jetë ndonjë “mrekulli” që në ditën e tretë të saj. Por, që trajneri i ri ka sjellë një frymë të re në skuadër, kjo është lehtësisht e kuptueshme. Futbollistët dalin më me dëshirë në fushë. “Argëto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.799Z

Salihi në stol, Bogdani Luan vetëm 12 minuta

Ekipet ku bëjnë pjesë legjionarët shqiptarë në Europë kanë mbyllur javët përkatëse me fitore, përveç skuadrës greke të Pas Janinës, ku luajnë mbrojtësi Andi Lila dhe mesfushori Emiljano Vila, si dhe ekipi gjerman i Bundesligës, Augsburgu i Edmond Kapllanit. Ish-kapiteni i Tiranës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.646Z

Salihi ‘KO’, Kapllani mbase Shqipëria e Kuzhe në alarm

SHKRUAN: Jeton Selimi 04-06-2011 13:14Kuzhe e tha mjaft qartë në konferencën e para pak ditëve: “Është një nga ato ndeshje ku duhen marrë pikë dhe për të marrë pikë duhet shënuar.” Por Kuzhe është i detyruar që të ndryshojë planin e tij dhe të kënaqet qoftë edhe me një m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.866Z

Bogdani e Kapllani, kuqezi ndaj Portugalise

Aranit Muraci Trajneri i Kombetares shqiptare, Josip Kuzhe zgjeroi numrin e lojtareve kuqezi, qe do te grumbullohen per sfiden e 6 qershorit ndaj Portugalise, duke e cuar ne 28, per te mos krijuar polemika me asnje lojtar qe ka qene me pare pjese e formacionit. Madje Kuzhe thirri edhe dy lojtare te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.441Z

Bogdani i bën gol ekipit të Briatores

Erjon Bogdani ka ndëshkuar dje skuadrën e Flavio Briatores teksa i ka shënuar gol në minutën e 30-të. Jetmir HalilajKievo fitoi ndeshjen kundër anglezëve të QPR-së me rezultatin 2-1, falë golit të shënuar nga bomberi kuqezi. Klubi anglez në pronësi të menaxherit të përgjithsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.264Z

 Shqipëria A fiton 13-0 me U17Sulmuesi i Augsburgut, Edmond Kapllani, i cili u aktivizua në pjesën e dytë shënoi gjashtë gola, ndërsa shtatë golat e tjerë mbajnë firmat e Skelës (2), Salihi (2), Duro (1), Berisha (1), Agolli (1).

Duket se skemat e Josip Kuzhez kanë filluar të funksionojnë. Kombëtarja e madhe fitoi 13-0 testin e kontrollit kundër përfaqësueses U-17. Takimi u zhvillua në “Niko Dovana” të Durrësit Shqipëria A shënoi gjashtë gola në pjesën e parë dhe shtatë në pjesën e dytë. I vetmi q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama