Rezultate te kerkimit per termin: +Bogdanovic

Total: 391
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.792Z

Bogdanovic: Tëruajmë Kosovën

BEOGRAD- Ministri serb për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanovic, ka deklaruar në Graçanicë se synimi i Beogradit në Kosovë është që të mos e rrezikojë askënd, por të kërkojë zgjidhje për të mbrojtur atë që sipas tij është serbe. Duke folur në solemnitetet kushtua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.384Z

Bogdanovic Serbet larg zgjedhjeve

Ministri per Kosoven ne qeverine serbe Goran Bogdanovic ka pergenjeshtruar deklaratat se ai dhe bashkepunetoret e tij u kane bere thirrje serbeve te Kosoves qe te dalin ne zgjedhje. Asnje nga bashkepunetoret e mi nuk merr pjese ne punet qe do te shkonin ne favor te institucioneve kosovar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.887Z

Bogdanovic Statusiteme qendroree bisedimeve

PRISHTINE- Ministri per Kosoven ne qeverine e Serbise Goran Bogdanovic ka deklaruar se Serbia eshte e hapur per bisedime me Kosoven.Jemi te hapur per bisedime per te gjitha opsionet qe cojne te kompromisi thelbesor dhe i qendrueshem i tha zoti Bogdanovic gazetes Danas duke shtuar se qendrimi i Beogr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.575Z

Bogdanovic Gati te modifikojme qendrim

Ministri per Kosoven ne qeverine e Serbise Goran Bogdanovic ka deklaruar se Beogradi eshte gati te filloje dialogun me Prishtinen. Serbia do ta modifikoje qendrimin ndaj negociatave ne vartesi te formatit ka pohuar Bogdanovic ne nje prononcim per mediat serbe. Megjithate ai ka nenvizua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.610Z

Bogdanovic: Ndërkombëtarët të frenojnë Prishtinën

BEOGRAD- Duke e komentuar arrestimin e një ndihmësi të tij në Kosovë, ministri për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanovic, tha se bashkësia ndërkombëtare duhet ta “frenojë Prishtinën”. Raportohet se sot policia e Kosovës i ka ndaluar për bisedë informative në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.023Z

Bogdanovic Beogradi do bisedime te shpejta

Beogradi deshiron sa me shpejt bisedime me Prishtinen si dhe pajtim historik mes serbeve dhe shqiptareve ka thene ministri per Kosoven ne Qeverine e Serbise Goran Bogdanovic. Ai ka theksuar se eshte e domosdoshme qe ne bisedime te flitet edhe per statusin e Kosoves. Eumlshte e ditur se Beogradi de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.187Z

Bogdanovic: Serbiakundër shkëmbimitterritorial me Kosovën

BEOGRAD- Gjatë një interviste për BBC-në ministri serb për Kosovën, Goran Bogdanovic, ka deklaruar se ideja për shkëmbimin e territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nuk ka dalë nga Beogradi. Duke e kundërshtuar këtë ide, ministri Bogdanovic theksoi se qeveria serbe është e angazhua

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama