Rezultate te kerkimit per termin: +Bojkoti +Mandatet

Meta: total 341 / total_found 341 / time 0.010 / keyword[0] bojkoti / docs[0] 5076 / hits[0] 7344 / keyword[1] mandatet / docs[1] 4763 / hits[1] 6814 /
No Pic available
  • 2019-04-02

Lanë mandatet, i kapi kriza. Kush janë 11 deputetët e PD-LSI që duan rrogat?

Dogjën mandatet, por kjo nuk do të thotë se heqin dorë nga benefitet që gëzojnë prej statusit të deputetit. Top Channel ka mësuar se 11 deputetë të opozitës kanë aplikuar pranë Institutit të Sigurimeve Shoqërore për të marrë pagesën shtesë, e cila është sa gjysma e pagës brut

Deputetët që dogjën mandatet do i marrin rrogat edhe për 3 vjet
  • 2019-03-26

Deputetët që dogjën mandatet do i marrin rrogat edhe për 3 vjet

Asnjëri prej tyre nuk e ka menduar ende të bëjë një punë tjetër. Prej më se një muaji ish-ligjvënësit e opozitës i gjejmë në protesta ose pranë elektoratit në zonat ku u zgjodhën deputetë në vitin 2017, por ende jo në një zyrë punë. Kjo e ka një arsye. Përtej nivelit të pa

Mandatet dhe protestat, Arvizu: Opozita pa strategji, dhuna nuk është zgjidhje
  • 2019-03-06

Mandatet dhe protestat, Arvizu: Opozita pa strategji, dhuna nuk është zgjidhje

Alexander Arvizu, ish-ambasadori i SHBA në Tiranë, në një intervistë me Skype nga Uashingtoni me gazetarin e Top Channel, Muhamed Veliu, i pyetur për zhvillimet politike në vend deklaron se aktualisht shumë shqiptarë ndihen të depresionuar dhe të sfilitur. E di që opozita ndihet shumë

No Pic available
  • 2019-02-20

Djegia e mandateve/ DW zbulon skenarët e mundshëm pas vendimit të PD-LSI

Opozita vendos për radikalizimin e qëndrimeve. Komisioni Europian kundër vendimit të opozitës për të lënë mandatet parlamentare. Të enjten protestat e radhës. Opozita në Shqipëri kërkoi të hënën (18.02.2019) largimin e kryeministrit Edi Rama dhe zgjedhje të parakohshme parlamentar

Ambasadorja Gjermane: Dorëzimi i mandateve, rrugë e gabuar
  • 2019-02-20

Ambasadorja Gjermane: Dorëzimi i mandateve, rrugë e gabuar

Ambasadorja Gjermane në Shqipëri, Sussane Schütz ka reaguar pas vendimin të partive të opozitës për të djegur mandatet e tyre. Ambasadorja thekson se është kundër bojkotit dhe kundër djegies së mandateve. Në deklaratën e saj ajo shton se është me një mendje me Presidentin Ilir Meta

Udhëtime pune në SHBA, opozita thyen bojkotin parlamentar
  • 2018-12-11

Udhëtime pune në SHBA, opozita thyen bojkotin parlamentar

Deputetët e opozitës kanë muaj që kanë bojkotuar Parlamentin dhe në këtë muaj, një pjesë e mirë e tyre (përfshirë Sali Berishën, Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin, rrezikojnë tiu digjen edhe mandatet. Por kur vjen puna për udhëtime jashtë shtetit e për të përfituar dieta të

Bojkoti i opozitës rrezikon amnistinë për të burgosurit
  • 2018-12-02

Bojkoti i opozitës rrezikon amnistinë për të burgosurit

Nisma e Qeverisë për të aministuar 630 të burgosur me rastin e festave dhe për shkak të mbipopullimit në burgje rrezikon që të dështojë, pasi mazhoranca nuk i ka votat e mjaftueshme për ta votuar në Parlament. Kushtetua parashikon në nenin 81 të saj se amnistia kërkon shumicën e cil