Rezultate te kerkimit per termin: +Bojkoti

Total: 5064
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.157Z

Gjinushi: Bojkoti, i drejtë

 Pas një takimi rreth 90 minutash në selinë rozë, edhe pse nuk siguroi përfaqësimin në Kuvend, për Gjinushin bojkoti parlamentar është kundërpërgjigja më e mirë ndaj maxhorancës ilegjitime. “Me një parlament me demokraci të cenuar dhe cunguar, të dalë nga zgjedhje jo t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.111Z

Bojkoti i Ramës pa karakter!

HENRI ÇILI Disa institucione të tillë të demokracisë liberale, si greva e urisë, bojkoti etj., kanë një karakter të theksuar morali. Madje tek morali dhe karakteri i tyre qëndron dhe forca e këtyre instrumenteve të demokracisë. Nuk është ky rasti i bojkotit të fundit që ...opoz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.285Z

Dade: Nuk e shkakton krizën bojkoti

PS ka reaguar sërish dje në lidhje me zbatimin e rekomandimit të Këshillit të Evropës që pritet të bëhen zyrtare javën e ardhshme. Ndërkaq, duke parë se theksi i ndërkombëtarëve është vënë tek bojkoti i opozitës, duke parë pa vend vazhdimin e tij jashtë institucioneve demokrati

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.581Z

Bojkoti dhe efekti i tij bumerang

Edmond Panariti Bumerangu, është një vegël e epokës së gurit në trajtë shkopi të përkulur, e përdorur nga banorët aborigjenë të Australisë për të goditur viktimën (shpend) në fluturim e sipër. Hedhja e tij synon të godasë viktimën, por në rast se nuk ja arrin qëllimit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.473Z

Bojkoti i Parlamentit, aleatët kundër Bashës?

Partia Demokratike po shkon drejt bojkotit parlamentar, por aleatët e saj shprehen kundër këtij vendimi.  Kryetari i opozitës, Lulzim Basha është shprehur se PD nuk përjashton skenarin e bojkotit të Parlamentit, si shenjë kundërshtie ndaj ligjeve që po miratohen. Por aleatët e Partis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.268Z

Rehn: Bojkoti i opozitës, dëmton integrimin

Komisioneri evropian për zgjerimin Olli Rehn ka kërkuar sot kthimin e Partisë Socialiste në Parlament, pasi sipas tij, bojkoti nuk është rrugë demokratike dhe nuk është standard në demokraci. Në një konferencë të përbashkët për shtyp me Zëvendëskryeministrin dhe njëkohësisht edh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.428Z

Blushi: Bojkoti i Kuvendit do të thyhet

Anëtari i Kryesisë së Partisë Socialiste, Ben Blushi, u shpreh dje në "Opinion" se grupi që ai përfaqëson brenda partisë ka thënë ato çka duhej dhe po presin të reflektohet. "Unë nuk po kërkoj katarsis në PS, por po kërkoj që kjo parti të futet në Parlament. Ka çdo ditë deklar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama