Rezultate te kerkimit per termin: +Boksit

Total: 1067
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.199Z

Zeqiri, mbret i boksit

Për të dytën herë rresht, Liridon Zeqiri është shpallur boksieri më i mirë i vitit nga Federata e Boksit e Kosovës, e cila të mërkurën i shpalli laureatët e saj për vitin 2010. Ndërsa në konkurrencën e femrave, ky epitet i takoi Fatlume Ahmetit, derisa Prizreni është shpallur klub

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.817Z

Krijohet skuadra e boksit Partizani

Rihapen dyert e Klubit Shumësportësh Partizani për sportistët elitarë. Kjo ka nisur që me bërjen dje zyrtare të krijimit të skuadrës së boksit pranë këtij klubi. I pranishëm ka qenë edhe ministri i Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, Ylli Pango, i cili ka komentuar: "Ne do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.719Z

Ndroqi, President i Federatës së Boksit

Promotori i boksierit Kreshnik Qato dhe Presidenti i Kompanisë, "YLDON", zoti Ylli Ndroqi është prezantuar sot si Presidenti i ri i Federatës së Boksit Profesionist. Në fjalën e tij, zoti Ndroqi tha se ndihej i privilegjuar që Federata e zgjodhi President . "Ndihem i privile

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:16.019Z

Kampionati boteror i boksit

Me date 1 shtator ne Itali do te zhvillohet kampionati boteror i boksit ku do te marre pjese edhe ekipi yne perfaqesues. Prej disa ditesh boksieret me te mire nga e gjithe Shqiperia jane grumbulluar ne qytetin e Shkodres ku dhe po bejne  fazen pergatitore per kampionatin boteror. Bo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.255Z

Starton kampionati kombëtar i boksit

Mbasditen e djeshme  në pallatin e sportit  “Flamurtari ” të qytetit të Vlorës , ka startuar kampionati i 22-të kombëtar i boksit. Në këtë kampionat marrin pjesë 7 ekipet më të mira të Shqipërisë dhe natyrisht edhe boksierët më të mirë të saj. Janë plot 7 skuadra,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.803Z

Partizani, krijohet disiplina e sportit te boksit

Nderkohe qe skuadra e futbollit Partizani po kalon momente te veshtira financiare, Klubi Shumesportesh Partizani ka rihapur dyert per sportistet elitare, duke filluar me krijimin e skuadres se boksit. Sipas ministrit te Sporteve, Ylli Pango, ngritja e nje skuadre boksi per kete klub do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.692Z

Ministri Shala uron federatën Kick-Boksit

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), Kujtim Shala, me rastin e pranimit me të drejta të plota të Federatës të Kick-Boksit të Kosovës në Federatën Ndërkombëtare të Kick-Boksit uron drejtuesit e Federatës dhe të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama