Rezultate te kerkimit per termin: +Bologna

Meta: total 533 / total_found 533 / time 0.000 / keyword[0] bologna / docs[0] 533 / hits[0] 711 /
Mediet italiane: Duka ka arritur marrëveshjen me Rejan
  • 2019-04-08

Mediet italiane: Duka ka arritur marrëveshjen me Rejan

Federata Shqiptare e Futbollit ka përzgjedhur Edy Rejan si teknikun e radhës italian në krye të kuqezinjtë. Kështu raportojnë mediet nga përtej Adriatikut. Sipas Radio Kiss Kiss, presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ka rënë dakord me teknikun 73-vjeçar në takim që ka zhvilluar në Bologn

Nga Zidane te Maldini, nga Chiesa te Schumacher, dinastitë sportive që kurrë nuk përfundojnë
  • 2019-04-04

Nga Zidane te Maldini, nga Chiesa te Schumacher, dinastitë sportive që kurrë nuk përfundojnë

Debutimi i Luca, djali i Zinedine në Real Madrid, ka bërë të shfaqet nepotizmi. Akuzat që tani dhe në të kaluarën do duhen të përballen me kaq shumë fëmijë të artit, të mirë dhe më pak të mirë. Dinastitë Kujt i keni thënë djali i …? Nga Jordi Cruijff tek Edson Cholbi Nas

La Boheme, ngjitet në skenë nga artistët e rinj
  • 2019-03-12

La Boheme, ngjitet në skenë nga artistët e rinj

Në fundin e shek. XIX në Paris, katër shokë jetojnë së bashku në një papafingo. Rodolfo dhe Marcello qëndrojnë në shtëpi duke punuar dhe vjen njëri nga të rinjtë, muzikanti Schaunard, i cili ka fituar para dhe ata vendosin për të ngrënë në një restorant aty pranë. Poeti Rodolfo

Simeone kërkon falje: Nuk e kisha me tifozët e Juves!
  • 2019-02-21

Simeone kërkon falje: Nuk e kisha me tifozët e Juves!

Atletico Madridi zhvilloi një ndeshje të madhe ndaj Juventusit në Champions, por në fund të sfidës la një shije të keqe mënyra e festimit të Diego Simeones pas golit të Gimenez. Trajneri argjentinas bëri një shenjë nga organet gjenitale, por në konferencën për shtyp u justifikua duk

Juvja minierë ari, 132 milionë nga shitjet e 9 lojtarëve
  • 2019-02-20

Juvja minierë ari, 132 milionë nga shitjet e 9 lojtarëve

Alberto Cerri është përfundimisht futbollist i Cagliarit. Sulmuesi ishte transferuar në formë huazimi te kuqeblutë nga Juventusi në fillim të sezonit, por nëse analizon kushtet e kontratës (në bazë të paraqitjeve në fushë) Cagliari është i detyruar blejë për 9 milionë euro, shum

Cristiano Ronaldo udhëheq Juven ndaj Sasuolos (Video-Foto)
  • 2019-02-10

Cristiano Ronaldo udhëheq Juven ndaj Sasuolos (Video-Foto)

Juventusi fiton 0-3 në fushën e Sassuolos, shkon +11 pikë nga Napoli dhe praktikisht nuk gjen rivalë për titullin e Serisë, trofe që e ka fituar në 7 sezonit e fundit. Sami Khedira në pjesën e parë dhe Ronaldi e Emre Can të dytën ishin autorët e golave të bardhezinjve, që si gjithmon

Interi në krizë, Bologna e turpëron në San Siro (Video)
  • 2019-02-03

Interi në krizë, Bologna e turpëron në San Siro (Video)

Interi në krizë të thellë. Skuadra zikaltër, vetëm pak ditë pas eliminimit më 11-metërsha nga Lazio në Kupën e Italisë turpërohet në San Siro nga Bologna, që fitoi minimalisht me gol të Santander në minutën e 32-të në zhvillimet e një goditjeje dënimi. Edhe pse krijuan volum t