Rezultate te kerkimit per termin: +Bolonjs

Meta: total 21 / total_found 21 / time 0.000 / keyword[0] bolonjs / docs[0] 21 / hits[0] 35 /
No Pic available
  • 2010-09-01

Morati: Derbi Milan-Inter, më në fund sfidë e vërtetë

Presidenti zikaltr pr rivalt: Kan nj sulm t jashtzakonshm far do t thot shenja X n ndeshjen e par t Seris A pr kampionin e Italis, Interin? Sjell fat! Ju lutem, nuk bhet fjal pr dram. Presidenti i zikaltrve, Masimo Morati i hedh uj zjarrit pr t shuar do shkndij post-Murinjo, i cili braktisi anijen m

No Pic available
  • 2010-07-09

Formimi profesional dhe publik, në standarde evropiane

Intervistë me z. Rasim Balliu, drejtor i Drejtorisë Rajonale të Formimit Profesional e Publik Elbasan Rasim Balliu, drejtori i DRFPP Elbasan, prej 5 vitesh drejton nj prej institucioneve q ka arritur, fal angazhimit t tij dhe stafit q drejton, nivele t larta zhvillimi n fushn e

No Pic available
  • 2010-05-20

Të diplomuarit, ende pa shtojcë diplome

Ndonëse çdo universitet është i detyruar që të ofrojë shtojcën e diplomës së bashku me diplomat, ende ato nuk janë dhënë. Të gjitha detajet e suplementit të diplomës T gjith studentt q kan prfunduar vitin e kaluar studimet e larta, do t duhet t ishin pajisur me nj

No Pic available
  • 2010-04-30

Matura Shtetërore, anglishtja futet provimi i pestë i detyrueshëm

Hiqet Dëftesë pjekurie, do të jepet Diplomë e Maturës Shtetërore Gjuha angleze do t jet provim i detyrueshm pr maturantt e vitit 2012. Vetm pas dy vitesh n Maturn Shtetrore do t jen t detyrueshme pes provime. Provimi i pest do t jet provimi i detyruar i gjuhs angleze ose i n

No Pic available
  • 2010-04-29

Vizat, projekt për perfeksionimin e infrastrukturës

Qeveria po prforcon infrastrukturn n pritje t vendimit pr liberalizim t vizave. T paktn 200 uniforma blu, do t zhvendosen n kufi n prputhje dhe me detyrimet e reja q sugjeron procesi. Gjat mbledhjes s qeveris, kryeministri tha se ky zhvillim sht pjes e reforms n polici, q nuk ka t bj aspak me shkurt

No Pic available
  • 2010-04-20

Studentët e UT-së, tri lëndë për përmirësim çdo vit

Universiteti i Tiranës publikon të plotë rregulloren. Studentët, më shumë mundësi për të përfituar Universiteti i Tirans kadje publike rregulloren e miratuar nj jav m par, e cila, sipas rektoratit t UT-s, sht “e para e prpiluar trsisht n frymn e Bolonjs, jo vetm pr

No Pic available
  • 2010-04-18

Shkencëtarët islamë, dijetarët që shërbyen si themel i rilindjes evropiane

Koncepti i një ekuacion, i cili është zgjidhur në mënyrë që të gjejë vlerën e një të panjohure x, i atashohet përsëri këtij dijetari. Libri i tij Bazat e Matematikës, i para i këtij lloji, është përkthyer në gjuhën latine dhe ka qenë një vepër burimore e matematicienëve evr