Rezultate te kerkimit per termin: +Bolonj

Total: 395
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.621Z

Dekani: Sistemi i Bolonjësshkatërroi fakultetin e Drejtësisë

TIRANE- Drejtuesit e fakultetit të Drejtësisë në Universitetin e Tiranës, janë të pakënaqur me sistemin e Bolonjës që ata aplikojnë. Dekani i këtij fakulteti, Altin Shegani, thotë se modeli që po aplikohet në Shqipëri &e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.512Z

Letonia mbështet Kosovën për anëtarësim në Bolonjë

Gjatë vizitës zyrtare në Letoni, ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, është takuar sot me ministren e Arsimit dhe Shkencës të Letonisë, Marite Seile, me të cilën ka biseduar për mundësitë e bashkë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.038Z

Juve, përmbysje me Xhenoan, Napoli kalon edhe Bolonjën

TIRANE-Juventusi ka arritur fitoren e tretë radhazi në kampionat, duke ruajtur gjallë ëndrrën për një vend në Champions League, që tashmë është vetëm 6 pikë larg. Bardhezinjtë kanë mundur 3-2 Xhenoan në një sfi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.419Z

Sistemi arsmor, përpjekja e tretë për të dalë nga izolimi

Autoritetet e Kosovës do të përpiqen këtë vit për herë të tretë që ta bëjnë vendin, saktësisht arsimin e lartë, pjesë e Sistemit-Procesit të Bolonjës, zyrtarisht.Anëtarësimi i Kosovës qe refuzuar n&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.420Z

Bolonja pak shpresë për Kosovën

Kosova në nëntor të këtij viti ka aplikuar për ty bërë pjesë e sistemit të Bolonjës. Ndonëse studentët kosovarë ka vite që mësojnë me këtë sistem shteti ynë ende nuk është anëtar i tij Si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:10.234Z

Prapë shqiptaro-greku, prapë Napoli

Shqiptari me pasaportë greke, Panajot Kone ka realizuar edhe gol të bukur në përballjen me Napolin. Tre ditë pasi u bë i njohur me një supergol ndaj Napolit në Serie A, Kone realizoj edhe njëherë ndaj kësaj skuadre në minutat e fundit t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.925Z

Presidenti Topi vizitë zyrtare në Itali

Kreu i shtetit Bamir Topi, i shoqëruar nga Zonja e Parë Teuta Topi, do të zhvillojë nesër një vizitë pune në Itali. Presidenti Topi do të pritet nga drejtuesit më të lartë të Universitetit të Bolonjës dhe do të takohet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama