Rezultate te kerkimit per termin: +Bombav

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] bombav / docs[0] 2 / hits[0] 2 /
Bombavënësi i Oslos është një norvegjez ekstremist ksenofob
  • 2011-07-23

Bombavënësi i Oslos është një norvegjez ekstremist ksenofob

Organet policore kanë raportuar se personi që qëndron pas sulmeve të dyfishta në Oslo dhe atij me armë në Utøya, në kampin e të rinjve, është i njëjti individ, i arrestuari 32-vjeçar me origjinë etnike norvegjeze, Anders Behring Breivik.Pavarësisht spekulimeve të shumta mediatike e

No Pic available
  • 2010-07-03

40 viktima nga autobomba

Pakistan Policia në Pakistan thotë se sulmues vetëvrasës kanë shkaktuar vdekjen e më shumë se 40 personave në një vend të shenjtë në qytetin Lahore. Më shumë se 170 persona të tjerë mendohet të jenë plagosur gjatë sulmit në Data Darbar. Dy bombavënës hodhën veten në erë në