Rezultate te kerkimit per termin: +Bondarev

Meta: total 10 / total_found 10 / time 0.000 / keyword[0] bondarev / docs[0] 10 / hits[0] 16 /
Nxehen gjakrat/ SHBA në Rumani, Rusia vendos Tu-22M3 dhe Iskanders në Krime
  • 2019-03-18

Nxehen gjakrat/ SHBA në Rumani, Rusia vendos Tu-22M3 dhe Iskanders në Krime

Rusia ka vendosur dy bombarduesit e saj strategjikë dhe sistemet raketore Iskander në Krime për të treguar se është gati për çdo kërcënim amerikan, pasi SHBA-të vendosën mbrojtësit anti-raketë në Rumani. Lajmin e ka dhënë një politikan i njohur duke thënë se kjo do t’i lejo

No Pic available
  • 2018-02-04

Irani, Kina e Rusia bashkë kundër planit bërthamor të SHBA-së

Rusia, Irani dhe Kina kanë kritikuar ashpër planin e ri të politikës së Uashingtonit të publikuar së fundmi për zgjerimin e kapacitetit bërthamor të Shteteve të Bashkuara. Plani, i cili parasheh që arsenali bërthamor amerikan të zëvendësohet me zhvillimin e armëve bërthamore me rre

No Pic available
  • 2017-07-19

Rusia prezanton versionin e ri të avionit luftarak MiG-35

Një version i përmirësuar i MiG-35 ka përfunduar me suksese demonstrimin e parë ajror në ekspozitën MAKS 2017 jashtë Moskës, ndërkohë që zyrtarët rusë thonë se aeroplani i parë i gatshëm për luftim do të dorëzohet tek Forcat Ajrore vitin e ardhshëm. “Ky është një konfig

Super-avioni i ri rus që zëvendëson të gjithë avionët luftarakë
  • 2017-01-29

Super-avioni i ri rus që zëvendëson të gjithë avionët luftarakë

Korporata ruse e avionëve MiG, ka prezantuar avionin më të ri luftarak i quajtur MiG-35. Prezantimi u mbajt në një kompleks industrial të korporatës në Lukhovitsy, që ndodhet në afërsi të Moskës, dhe u ndoq nga atashe ushtarakë dhe gazetarë nga 30 vende. Thuhet se avioni i ri është

Komandanti i Përgjithshëm i Forcave Ajrore të Rusisë, Viktor Bondarev:Ja si sulmuan në pabesi, turqit
  • 2015-12-01

Komandanti i Përgjithshëm i Forcave Ajrore të Rusisë, Viktor Bondarev:Ja si sulmuan në pabesi, turqit

Komandanti i Përgjithshëm i Forcave Ajrore të Rusisë, Viktor Bondarev,tregon se si ndodhi rrëzimi i avionit rus SU-24M nga gjuajtësi turk në qiellin mbi Sirinë më 24 nëntor 2015. Lidhur me publikimin e versioneve t? ndryshme t? rrethanave t? sulmit t? kryer nga gjuajtësi turk F-1

Kufoma e pilotit arrin në Rusi, pritet me nderime të larta ushtarake
  • 2015-11-30

Kufoma e pilotit arrin në Rusi, pritet me nderime të larta ushtarake

Rusia sot ka pritur me nderime të larta ushtarake trupin e pajetë të pilotit rus, i cili vdiq gjatë incidentit ajror mes Turqisë dhe Rusisë, ku u rrëzua një bombardues rus nga autoritetet turke. SSSAASS AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"}; Pilo

Erdogan: Incidenti me avionin rus, më ka trishtuar
  • 2015-11-29

Erdogan: Incidenti me avionin rus, më ka trishtuar

Turqia tregon shenja pajtimi, ndërsa Moska nis “hakmarrjen” ushtarako-ekonomike  Presidenti i Turqisë, Erdogan, deklaroi dje se ndihet i trishtuar për rrëzimin e avionit luftarak rus nga forcat turke në kufirin sirian. Erdogan tha se do të donte që incidenti të mos kishte ndodh