Rezultate te kerkimit per termin: +Booking

Meta: total 9 / total_found 9 / time 0.000 / keyword[0] booking / docs[0] 9 / hits[0] 10 /
Reklama nxit turizmin shqiptar dhe shton numrin e pushuesve
  • 2016-08-24

Reklama nxit turizmin shqiptar dhe shton numrin e pushuesve

Promovimet e financuara nga shteti, të kombinuara me ato të operatorëve privatë dhe përdorimi i platformave online nga pronarët e apartamenteve besohet se është arsyeja e rritjes së numrit të turistëve të huaj në Shqipëri. Nga Fatjona Mejdini Ekspertët e turizmit besojnë se rritja

Biletën e avionit rezervojeni 54 ditë para nisjes
  • 2016-02-29

Biletën e avionit rezervojeni 54 ditë para nisjes

Studimi – Momenti më i mirë për të prenotuar një biletë avioni është 54 ditë përpara nisjes. Kjo e dhënë është zbuluar nga një studim i kryer më 2015-n mbi fluturimet e brendshme amerikane. E vërteta interesante është publikuar së fundi në një artikull në sajtit

No Pic available
  • 2015-12-23

Festat e vakëta në Paris, ende të frikësuar pas sulmeve të nëntorit

Pjesa më e madhe e dyqaneve, edhe në qendrat e famshme tregtare kanë ofruar ulje për festat e fundvitit, dikush 30-40%. Por pavarësisht kësaj, bizneset shprehen të pakënaqura për nivelin e blerjeve këtë vit. Pas sulmeve terroriste të 13 nëntorit në Paris, klientët e kanë të vështir

Objektet e dhëna me qira, agjencitë imobiliare do të raportojnë te Tatimet
  • 2015-09-13

Objektet e dhëna me qira, agjencitë imobiliare do të raportojnë te Tatimet

Operacioni Shehaj: Hetime të thelluara transaksioneve me Kinën për kromin Pasi është vendosur referenca për çmimet e qirave të banesave dhe lokaleve, Tatimet bëhen gati të ndërtojnë një hartë dixhitale të të gjitha objekteve, me qëllim mbledhjen e tatimit mbi këtë aktivitet. Takim

Gazsjellësi: Pronat, nis shpronësimi për TAP-in
  • 2014-05-30

Gazsjellësi: Pronat, nis shpronësimi për TAP-in

Në fazën e parë ndërtohen 24 rrugë dhe dy ura. Preken 727 ha pronë private Zamir Alushi Qeveria bën gati vendimet për shpronësimet publike në vendet ku do të kalojnë rrugët hyrëse dhe ndihmëse për ndërtimin e gazsjellësit TAP. Kjo u njoftua dje, në takimin e radhës të komisionit

Gazsjellësi TAP/ Albpetrol prenoton sasinë e gazit natyror që i duhet Shqipërisë
  • 2014-05-29

Gazsjellësi TAP/ Albpetrol prenoton sasinë e gazit natyror që i duhet Shqipërisë

Nën drejtimin e ministrit të Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, në ambientet e ministrisë u zhvillua takimi i radhës i Komisionit Ndërinstitucional për bashkërendimin e punës në zbatimin e projektit të gazsjellësit TransAdriatik Pipeline (TAP). Axhenda e takimit kishte të b

DMX javën e ardhshme në Kosovë
  • 2013-12-14

DMX javën e ardhshme në Kosovë

Në një njoftim të NewERA entermainment thuhet se reperi amerikan i njohur me nofkën “DMX” do të vij në Kosovë, më konkretisht në Prishtinë, javën e ardhshme. Ja edhe shpjegimi i kompanisë: Njoftim Ne kemi qenë të gj