Rezultate te kerkimit per termin: +Bor

Meta: total 1000 / total_found 7595 / time 0.003 / keyword[0] bor / docs[0] 7595 / hits[0] 17466 /
Kujtohet regjisori i Nëntorit të Dytë
  • 2017-06-15

Kujtohet regjisori i Nëntorit të Dytë

80-të vjetori i lindjes së Viktor Gjikës, një emri të rëndësishëm në historinë e kinematografisë shqiptare do të festohet më 23 qershor në Ministrinë e Kulturës. Ftesa mban emrin e Qëndrës Kombëtare e Kinematografisë dhe Forumit të Mbrojtjes së Autorëve të Audiovizualit .Gjat

No Pic available
  • 2017-06-13

Nis regjistrimi i fëmijëve në çerdhet e Tiranës, dokumentet që ju nevojiten

Në bashkinë e Tiranës ka nisur nga kjo e hënë procesi i aplikimit për regjistrimin në çerdhe. Afati për dorëzimin e dokumenteve është deri ditën e premte ndërsa drejtoresha e çerdheve ka sqaruar se kërkesat kanë qenë të shumta që në orët e para. Mbi 30 kërkesa për regjistrim

No Pic available
  • 2017-06-09

Nuk ka vendim, Etika shtyn sërish dosjen Skënderbeu

Çështja më e nxehtë e Komisionit të Etikës, këtë vit në futbollin shqiptar, ajo që përfshin Skënderbeun, duket se do të vazhdojë të qëndrojë pezull. Pas shtyrjes së parë të vendimit, Komisioni i Etikës i mbledhur këtë të enjte, Komisioni i Etikës vendosi të shtyjë deri më

No Pic available
  • 2017-06-09

SheshiSkënderbejnë festë, nga lahutat e veriut, deri te vallet e Dropullit

Dita e nesërme do të jetë një ditë feste për kryeqytetin. Bashkia e Tiranës përmes një ceremonie të veçantë do të bëjë hapjen e sheshit Skënderbej, i cili do të jetë tërësisht në dispozicion vetëm të këmbësorëve. Pas gurëve nga të gjitha trojet shqiptare, në skenën e im

No Pic available
  • 2017-06-09

Koncerti për hapjen e sheshit Skënderbej, nga lahutat e veriut deri te vallet e Dropullit

Kjo e shtunë do jetë një ditë feste për kryeqytetin. Bashkia e Tiranës përmes një ceremonie të veçantë do të bëjë hapjen e sheshit Skënderbej, i cili do të jetë tërësisht në dispozicion vetëm të këmbësorëve. Pas gurëve nga të gjitha trojet shqiptare, në skenën e improv

No Pic available
  • 2017-06-01

GRUAJA, VIKTIMË E LUFTËS NË KOSOVË

Nga Kosovare KRASNIQI   (Shefkije Islamaj Mos më thuaj se më ke parë ëndërr) Në letërsinë shqipe, si në poezi ashtu edhe në gjinitë e tjera letrare, jo rrallë, gruaja është personazhi që zë vendin kryesor. Në të shumtën e rasteve në letërsinë tonë, ajo është personazh i vik

No Pic available
  • 2017-05-27

Pensionistja feston 104 vjetorin dhe rrëfen sekretin e jetëgjatësisë

Mary Charlton është një pensioniste që ka festuar 104-vjetorin dhe ka rrëfyer për të gjithë sekretin e jetëgjatësisë. Edhe pse ka arritur në këtë moshë, ajo vazhdon të ketë kujtesë të mirë dhe ka aq energji sa mund të pastrojë vetë dëborën jashtë shtëpisë së saj. Unë nu