Rezultate te kerkimit per termin: +Bora

Meta: total 1000 / total_found 5307 / time 0.002 / keyword[0] bora / docs[0] 5307 / hits[0] 9348 /
No Pic available
  • 2019-04-09

Të përballesh me gabimet, shënime nga një shfaqje

T premten e 5 Prillit, n salln e vogl t Teatrit ArTurbina, u ngjit n skenë premiera e veprës turbulente t australianit me origjinë shqiptare, Alex Buzo. Shfaqja vjen nn regjin inovatore t t mirnjohurit Armando Bora, si dhe nn shqiprimin mbreslns t shkrimtares Diana Culi. Shfaqja rrëfen një tak

No Pic available
  • 2019-04-03

Armando Bora sjell historinë e dy burrave

Në orët e vona të natës, në një stacion të harruarr autobuzi në periferi të qytetit të Sidneit, jo larg bregut shkëmbor të oqeanit Paqësor, do të takohen Norm dhe Ahmed për të na treguar një histori të vjetër sa vetë historia e njerëzimit. Norm dhe Ahmed, vepra e shkruar nga Al

8 femra të dyshuara për vrasjen e një burri!
  • 2019-03-28

8 femra të dyshuara për vrasjen e një burri!

Ankohet për çdo gjë dhe për të gjithë. Një lakmitare që i pëlqen të jetë gjithmonë në qendër të vëmendjes! Agustina, ky personazh “plot me virtyte” do të vijë nën interpretimin e aktores Olta Daku, në veprën 8 femra që do të ngjitet në skenën e Turbinës, më dat

Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut
  • 2019-03-25

Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut

Majlinda Bregu, ish-ministrja e Integrimit, aktualisht në rolin e  Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal ka treguar për jetën e saj personale në emisionin My Living në Vizion Plus.   Bregu ka treguar rreth jetesës së re në Sarajevë dhe qëndrimin lar

Kush është Nardi i bujtinave, biznesmeni që u vra sot në Shkodër? (FOTO)
  • 2019-03-20

Kush është Nardi i bujtinave, biznesmeni që u vra sot në Shkodër? (FOTO)

Dora e krimit u rikthye për të goditur sërish sot në Shkodrën që zor se do të gjejë qetësi nga vrasjet, konflikti mes bandave dhe hakmarrja. Në orën 16:30 në fshatin Grudë të njësisë administrative Gruemirë, u vra teksa lëvizte me automjetin e tij biznesmeni Ferdinand Polia. Sot n

Rikthehet dimri në veri dhe juglindje, ja rrugët që nevojiten zinxhirët
  • 2019-03-12

Rikthehet dimri në veri dhe juglindje, ja rrugët që nevojiten zinxhirët

Reshje dëbore me intesitet të ulët në të gjithë territorin e bashkisë Dibër. Trashësia e dëborës arin në 10 cm në qytet dhe diku 15-20 cm në zonat e larta. Rrugët janë të lira pasi në këtë kohë dëbora nuk mban gjatë. Momentalisht ka probleme me energjinë elektrike ne disa f

Rikthehet dimri, ja çfarë parashikohet për muajin mars
  • 2019-03-08

Rikthehet dimri, ja çfarë parashikohet për muajin mars

Këto ditë të ngrohta që sapo kaluam na bënë të mendojmë se pranvera trokiti në vendin tonë. Mirëpo, situata është komplet ndryshe. Sipas Meteoalb, dimri rikthehet sërish, pasi duke nisur që nga kjo fundjavë do të fillojnë reshjet e shiut. Gjithashtu nuk do të mungojnë reshjet e