Rezultate te kerkimit per termin: +Borana

Meta: total 90 / total_found 90 / time 0.000 / keyword[0] borana / docs[0] 90 / hits[0] 154 /
No Pic available
  • 2018-08-02

Gaqo Çako, kur intepretonte La Boheme në Moskë

Gaqo Çako një prej personazheve më të njohur të operas shqiptare iku drejt pafundwsisw. Jeta e tij ishte në një farë mënyre është dhe rrugëtimi i operas shqiptare.Ka momente në jetën e secilit prej nesh që nuk mund ti harrojmë dot, pavarësisht viteve që ikin. E tillë ishte dhe Mo

Bastisja në Durrës, preken dosjet e një prokurori dhe kamerat e sigurisë
  • 2018-05-24

Bastisja në Durrës, preken dosjet e një prokurori dhe kamerat e sigurisë

Nga kjo hyrje (Në foto) gjatë natës janë dëmtuar pajisjet e zyrës së serverit të Prokurorisë së Durrësit dhe janë marrë pajisje elektronike që regjistrojnë kamerat e sigurisë. I pyetur nga gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha, prokurori i medias i Durrësit, Borana Gjidedaj bën të

90-të vjetori i artë i Avni Mulës
  • 2018-01-05

90-të vjetori i artë i Avni Mulës

Kompozitori dhe baritoni i shquar Avni Mula ka festuar 90 vjetorin mes miqsh dhe artdashës të shumtë. Të pranishëm kanë qenë figura të njohura të artit mes të cilëve dhe Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro. E bija e artistit, sopranoja Inva Mula do të shprehte emocionet për këtë dit

No Pic available
  • 2017-03-11

Një tjetër artist shqiptar i bashkangjitet programit të njohur italian Amici

Kantautori shqiptar Ermal Meta , fitues i cmimit të kritikës e vendi i tretë në Festivalin e Muzikës Italiane Sanremo 2017, do të jetë një nga 4 anëtarët e jurisë së programit të sukseshëm të Mediaset “Amici” drejtuar nga Maria De Filippi. Së bashku me aktorët Ambra Angi

Gaqo Çako, jeta e një tenori nga Moska në Tiranë
  • 2017-01-26

Gaqo Çako, jeta e një tenori nga Moska në Tiranë

Më 14 janar Gaqo Çako një prej personazheve më të njohur të operas shqiptare mbushi 82 vjeç Më 14 janar Gaqo Çako një prej personazheve më të njohur të operas shqiptare mbushi 82 vjeç. Një rrugëtim jete, i cili në një farë mënyre është dhe rrugëtimi i operas shqiptare.Ka momen

Educational Business Link Albania sukses i njëjtë, histori të ndryshme
  • 2016-05-04

Educational Business Link Albania sukses i njëjtë, histori të ndryshme

Shkollimi i një individi është shumë më kompleks seç duket. Tolstoi shprehej që nevojiten tri gjëra për edukimin e njerëzve; shkolla, shkolla dhe vetëm shkollë. Dhe ekziston një vend që mund tju drejtojë në shkollat e duhura dhe tju afrojë më pranë ëndrrave. Educational Business

No Pic available
  • 2016-03-23

Përkujtohet Ramiz Kovaçi, baritoni i shquar dhe njeriu me virtyte

Në 85-vjetorin e lindjes të Artistit të Popullit dhe Nderit të Kombit, repertori i tij vijon të cilësohet ndër më të arriturit në skenat shqiptare Miq dhe të afërm përkujtuan në 85-vjetorin e lindjes Artistin e Popullit, baritonin Ramiz Kovaçi, i cili mban edhe titullin Nderi i Kombit