Rezultate te kerkimit per termin: +Bordi

Meta: total 1000 / total_found 4981 / time 0.002 / keyword[0] bordi / docs[0] 4981 / hits[0] 7532 /
Zyrtare, FIFA aprovon ndryshime të rëndësishme në futboll!
  • 2019-03-05

Zyrtare, FIFA aprovon ndryshime të rëndësishme në futboll!

Ndryshime të rëndësishme në futboll. Bordi ndërkombëtar i FIFA-s, aprovoi këtë fundjavë, disa ndryshime në rregulloren e futbollit, që pritet ta bëjnë më interesantë këtë sport. Janë 7 gjithsej ndryshimet e zyrtarizuara  nga FIFA. MURI  NË GODITJET STANDARDE Ndryshimi më i rën

Bordi i United vendos, Solskjaer trajner me kohë të plotë
  • 2019-02-11

Bordi i United vendos, Solskjaer trajner me kohë të plotë

Ole Gunnar Solskjaer nuk do të jetë thjesht trajneri i përkohshëm i Manchester United. Sikurse raporton The Sun, bordi drejtues ka vendosur që norvegjezi të emërohet me kohë të plotë, por ky vendim nuk do të bëhet zyrtar para përfundimit të sezonit. Drejtuesi i lartë i United, Avram G

Vettingu në polici, përzgjidhen anëtarët e komisionit
  • 2019-02-09

Vettingu në polici, përzgjidhen anëtarët e komisionit

Bordi i Përzgjedhjes, në mbështetje të nenit 9, 10, të ligjit nr.12/2018 Për vlerësimin kalimtar dhe periodik të punonjësve të Policisë së Shtetit, Gardës dhe SHÇBA, në Ministrinë e Brendshme, VKM nr. 14, si dhe pas përfundimit të procedurës, përzgjodhi anëtarët e Komisionit t

E pabesueshme/ Ardian Fullani rikthehet sërish në sistemin bankar
  • 2019-02-07

E pabesueshme/ Ardian Fullani rikthehet sërish në sistemin bankar

Një histori hollivudaine duket të jetë ajo e Ardian Fullanit, ish-Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, i cili u arrestua pak vite më parë për zhdukjen e 713 milionë lekëve. Duket se arrestimi nuk ka ndikuar aspak në karrierën e Fullanit, pasi ai nga sot do të jetë 1 nga 11 anëtar

Në dilemë ekzistenca e Air Albania, ja ku është fshehur Lasgushi (FOTO)
  • 2019-02-07

Në dilemë ekzistenca e Air Albania, ja ku është fshehur Lasgushi (FOTO)

A ekziston vërtetë Air Albania? Kjo është pyetja që po mundon të gjithë shqiptarët, pasi Lasgushin që kryeministri Edi Rama ua prezantoi me pompozitet prej më shumë se dy javësh aktivitete, tani spo e shohin asgjëkundi. Qindra mijëra euro të shpenzuara për udhëtime promovuese për k

Rektorët: Protesta e studentëve shkundi qeverinë
  • 2019-02-06

Rektorët: Protesta e studentëve shkundi qeverinë

Në komisionin e Medias dhe Edukimit u diskutua sot në lidhje me protestën e studentëve dhe qëndrimet e tyre në raport me Arsimin e Lartë. Rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni tha se mbështet kërkesat e studentëve, ndërsa theksoi se mungesa e fondeve po cenon kërkimin shkenco

Fullani/ Nga qelia në Shqipëri, anëtar bordi i Bankës Qendrore të Malit të Zi
  • 2019-02-06

Fullani/ Nga qelia në Shqipëri, anëtar bordi i Bankës Qendrore të Malit të Zi

Një histori hollivudaine duket të jetë ajo e Ardian Fullanit, ish-Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, i cili u arrestua pak vite më parë për zhdukjen e 713 milionë lekëve. Duket se arrestimi nuk ka ndikuar aspak në karrierën e Fullanit, pasi ai nga sot do të jetë 1 nga 11 anëtar