Rezultate te kerkimit per termin: +Bordi

Meta: total 1000 / total_found 4885 / time 0.002 / keyword[0] bordi / docs[0] 4885 / hits[0] 7395 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Amerika ndan edhe 50 milionë dollarë për Kosovën

Qeveria e Kosovës u njoftua sot nga Bordi i Korporatës për Sfida të Mijëvjecarit, që udhëheqet nga Serketari i Shtetit Rex Tillerson, se kjo agjenci federale amerikane ka marrë vendimin për ndarjen e afër 50 milionë dollarë për programin Threshold në Kosovë. Lajmin e ka bërë të dit

No Pic available
  • 2017-06-21

Nga Ronaldo, Mbappe dhe Donnarumma, Perez rrëfen planet e Realit

Pas marrjes së mandatit të pestë në krye të Real Madridit, Florentino Pérez është rrëfyer në mediat spanjolle. Sigurisht që është që çështja e parë ishte ajo për Ronaldon, i cili përflitet se është duke e lënë Madridin pas ankesës së prokurorit, i cili e akuzon atë për mas

Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

Perez: Nuk flas me Ronaldon që nga finalja e Championsit
  • 2017-06-20

Perez: Nuk flas me Ronaldon që nga finalja e Championsit

Disa orë pas marrjes së detyrës si president i Real Madridit (fillon mandatin e tij të pestë në krye të klubit të bardhë), Florentino Pérez ishte në Onda Cero, ku foli për çështjen e madhe shqetësuese të hapur së fundi. Bëhet fjalë për Ronaldon, i cili përflitet se është duke

No Pic available
  • 2017-05-28

Fushata, Misha: PS dhe PD kohë të barabartë, të tjerët gjysmën e kohës

Me nisjen e fushatës elektorale për zgjedhjet e 25 qershorit, Kodi Zgjedhor rregullon edhe mënyrën se si kjo fushatë pasqyrohet në media. Kryetari i Bordit të Monitorimit të Mediave, Maklen Misha, shpjegon se sa duhet të jetë koha që televizionet duhet ti kushtojnë partive politike në e

No Pic available
  • 2017-05-23

Pas largimit si ministër, Xhafaj inspekton punimet e bashkisë me Veliajn

Ndonëse jetonin vetëm pak metra larg Sheshit Skënderbej, banorët e rrugës Kajo Karafili në Njësinë Administrative Nr. 10 përballeshin prej vitesh me baltën në dimër dhe pluhurin në verë, si pasojë e rrugës tërësisht të amortizuar e me gropa. Por, falë ndërhyrjes së Bashkisë s

Frika nga euro
  • 2017-05-21

Frika nga euro

Banka e Shqipërisë ka zbardhur së fundmi planin e përbashkët me financat, për të ulur përdorimin e euros në ekonomi. E kaluara historike që shpjegon besimin e paktë të shqiptarëve te monedha vendase dhe skepticizmi i bankierëve, nëse plani i ri do të arrijë të frenojë maninë e ku