Rezultate te kerkimit per termin: +Bordin

Meta: total 1000 / total_found 4515 / time 0.002 / keyword[0] bordin / docs[0] 4515 / hits[0] 5261 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Për miliona amerikanë po vjen errësira në mes të ditës

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të përjetojnë eklipsin e saj të parë nga njëri bregdet në tjetrit në më shumë se një shekull. Eklipsi do të përjetohet më 21 gusht dhe miliona amerikanë do të kenë mundësinë për të vëzhguar ngjarjen e rrallë qiellore. Agjencia Hapësinore N

No Pic available
  • 2017-06-20

Ekipi më i fortë në Moldavi, njihuni me kundërshtarin e Kukësit në Champions

Nuk mund të cilësohet i lehtë shorti i Kukësit në Ligën e Kampioneve pasi Sherif Tiraspol nuk është një skuadër dosido. Ky është padyshim ekipi më i fortë në Moldavi në vitet e fundit, një skuadër e cila ka fituar që nga viti 2001, 14 nga 16 titujt kampion të mundshëm në vend.

Basha me Dhomën Amerikane të Tregtisë: Ulje taksash, konkurrencë e ndershme
  • 2017-06-20

Basha me Dhomën Amerikane të Tregtisë: Ulje taksash, konkurrencë e ndershme

Sot Lulzim Basha e filloi ditën me një mëngjes pune me bordin e Dhomës Amerikane të Tregtisë. Basha shpjegoi planin e tij të integruar ekonomik dhe foli për uljen e taksave, nxitjen e investimeve, mbështetjen e zhvillimit të industrisë prodhuese dhe të bujqësisë. Qeveria ime do ti jap

Paris, sulm me bombola gazi kundër policisë, vdes atentatori
  • 2017-06-19

Paris, sulm me bombola gazi kundër policisë, vdes atentatori

Alarm në Paris në zonën Champs Elysées, ku një person, që drejtonte një makinë, u drejtua qëllimisht për të përplasur një furgon policie. I dyshuari është arrestuar menjëherë dhe nga raportimet e para mësohet se ka vdekur. Makina e tij mori flakë në momentin e përplasjes. Bëhet

No Pic available
  • 2017-06-13

Klientelizmi politik: Donatori i LSI-së fiton miliona në tendera publikë

Përgjatë dy dekadave të fundit, partitë politike në Shqipëri kanë fshehur donatorët e mëdhenj të fushatave elektorale, duke deklaruar pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve vetëm emra funksionarësh partiakë. Por në vitin 2016, kjo traditë u thye nga Lëvizja Socialiste për Integrim

No Pic available
  • 2017-06-13

Udhëtimet të njëjtin orar çojnë në pranga tregtarët shqiptarë të kokainës rock

Ata endeshin përreth provincën së Varese në bordin e një makine të vogël, kryesisht në orët e pasdites dhe gjatë natës, duke ndaluar për një kohë të shkurtër në vende publike dhe në zona të izoluara parkimi. Sjellja e tyre la dyshime tek policia dhe për këtë i vunë nën vëzhg

Destinacionet ekzotike, ja ku po shkojnë shqiptarët dhe sa ju kushtojnë
  • 2017-06-11

Destinacionet ekzotike, ja ku po shkojnë shqiptarët dhe sa ju kushtojnë

Parajsat ekzotike, të tilla si Maldive, Santo-Domingo, Tailanda, Bali në Indonezi janë destinacionet ideale, për të cilat ia vlen të shpenzohet, të paktën një herë në jetë. Tashmë ato janë lehtësisht të arritshme edhe nga Shqipëria, teksa një pjesë e madhe e agjencive turistike of