Rezultate te kerkimit per termin: +Bordit

Meta: total 1000 / total_found 6672 / time 0.003 / keyword[0] bordit / docs[0] 6672 / hits[0] 9899 /
Grabitja në Rinas, Berisha: Vjedhje shtëtërore. Ja skenari i qeverisë!
  • 2019-04-11

Grabitja në Rinas, Berisha: Vjedhje shtëtërore. Ja skenari i qeverisë!

Ish-kryeministri Sali Berisha, pas grabitjes së 10 milionë eurove në aeroportin e Rinasit, dy ditë më parë tha se kjo është një vjedhje paraelektorale, e organizuar nga vetë shteti. Kjo është një vjedhje paraelektorale, e organizuar nga segmente të caktuara të shtetit. Me të njëjtë

No Pic available
  • 2019-04-04

Mund ta shkarkojmë, rektori Koni i kthehet Ramës: Sulm i paprecedentë, fajin e kanë dekanët

Pas paralajmërimeve të kryeministrit Edi Rama për shkarkim, ka reaguar ditën e sotme rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Ai shkruan se sulmet dhe akuzat e shefit të qeverisë shqiptare janë të papranueshme dhe të paprecedentë. Koni i drejtohet me një pyetje të gjithë opin

Para ruse për ARMO-n?!
  • 2019-03-29

Para ruse për ARMO-n?!

Në tetor të vitit 2016, Drejtoria e Parandalimit të Pastrimit të Parave bllokoi një transfertë të dyshimtë prej 13 milionë eurosh nga firma Gunvor, për kompaninë Tosk Energji. Gunvor, në atë kohë figuronte në listën e zezë në SHBA, pasi dyshohej se një pjesë e aksioneve zotëroh

Ish-ministrja e Enverit në bordin e ministrisë, Çuçi: I jap veç një tas çaj!
  • 2019-03-06

Ish-ministrja e Enverit në bordin e ministrisë, Çuçi: I jap veç një tas çaj!

Ministri i Bujqësisë Bledar Çuçi i ftuar në “Tempora” në Ora News, iu përgjigj akuzave për praninë e ish-ministres së diktaturës Themie Thomai si pjesë e bordit këshillimor në Ministrinë që drejton. Ai tha se ajo është një nga ekspertet më të mira në këtë sektor d

Tregu i sigurimeve të automjeteve, KLSH: Ka tiparet e një oligopoli
  • 2019-02-19

Tregu i sigurimeve të automjeteve, KLSH: Ka tiparet e një oligopoli

Prej rreth dy vitesh ka një qëndrueshmëri lidhur me primet e sigurimit për mjetet motorike por këto prime pak ndryshim kanë nga kompania në kompani edhe pse numërohen më shumë se 10 të tilla në treg. Më herët tipikja e këtij tregu ishte lëvizja e njëkohshme e primeve dhe me të një

Kryemadhi zbardh prapaskenat: Lul Basha u kërcënua për marrëveshjen e 17 majit
  • 2019-02-08

Kryemadhi zbardh prapaskenat: Lul Basha u kërcënua për marrëveshjen e 17 majit

Opozita ka nisur përgatitjet për protestën e 16 shkurtit ku do të kërkojë rrëzimin e Edi Ramës, por ende ka dyshime nëse PD dhe LSI do ti shkojnë deri në fund qëndrimit të tyre për të mos hyrë në zgjedhje me kryeministrin aktual. Shumë madje aludojnë se do të ketë një çadër t

Arti dhe letërsia në zi, ndahet nga jeta shkrimtari Kiço Blushi
  • 2019-02-08

Arti dhe letërsia në zi, ndahet nga jeta shkrimtari Kiço Blushi

Është ndarë nga jeta mbrëmjen e së premtes në moshën 75-vjeçare shkrimtari dhe skenaristi i njohur Kiço Blushi. Kiço Blushi ka lindur në qytetin e Korçës në 23 gusht të vitit 1943. Pas mbarimit të studimeve të larta për letërsi shqipe dhe ruse filloi punën si redaktor pranë Radi