Rezultate te kerkimit per termin: +Boris +Tadi

Meta: total 1000 / total_found 2425 / time 0.001 / keyword[0] boris / docs[0] 6107 / hits[0] 7779 / keyword[1] tadi / docs[1] 3086 / hits[1] 7539 /
No Pic available
  • 2017-05-30

Vuçiç: Asnjë polic shqiptar në Mitrovicë. I përgjigjet Edita Tahiri

Kryeministri në largim i Serbisë, Aleksandër Vuçi ka thënë se në marrëveshjen e Brukselit midis Kosovës dhe Serbisë është vendosur që të gjithë policët në veriun e Kosovës do të jenë serbë. Në një reagim ndaj ish-presidentit të Serbisë, Boris Tadiq, Vuçiç ka thënë se ai

No Pic available
  • 2017-03-31

Serbi Kandidatët kryesorë të zgjedhjeve presidenciale

Në zgjedhjet presidenciale që do të zhvillohen të dielën në Serbi, janë 11 kandidatë në listë, ku Aleksandar Vuçiç është favoriti kryesor, një ultranacionalist, dy liberalë proevropianë dhe një kandidat grotesk. ALEKSANDAR VUÇIÇ, 47 vjeç Para se të bënte në vitin 2008 një kt

Ish-kryeministri: Unë jam Sali Berisha, ju të gjithë më dukeni si plehra
  • 2016-11-10

Ish-kryeministri: Unë jam Sali Berisha, ju të gjithë më dukeni si plehra

Çështja e Kosovës ka përfshirë në debat Kuvendin e Shqipërisë. Ish-kryeministri Berisha akuzoi kyreministrin Rama dhe qeverinë e tij se i ka futur thikën Kosovës për llogari të Beogradit. Berisha tha se Shqipëria dhe Beogradi firmosën një marrëveshje trepaleshë, pro pa firmën e Ko

CILA QE ESENCA E KRYEMINISTRIT RAMA NË KOSOVË?
  • 2016-10-31

CILA QE ESENCA E KRYEMINISTRIT RAMA NË KOSOVË?

Diçka të tillë nuk e kam parë kurrë. Ndonëse para mikrofonit kam pasur shumë persona të njohur publik në 28 vitet e kaluara sa merrem me gazetari: Shaban dhe Hamëz Jasharin, Ibrahim Rugovën, Adem Demaçin, Rexhep Qosjen, Sllobodan Millosheviqin, Ivan Stramboliqin, Josip Vrhovecin, Mahmut

No Pic available
  • 2016-10-17

Tadiç: Raporte katastrofale Serbi Mali i Zi

Lideri i Partisë Socialdemokrate të Serbisë, Boris Tadiç, ish-president i këtij vendi, ka vlerësuar sot se pohimet e zyrtarëve serbë dhe malazezë për mafian malazeze dhe për pretendimet për përpjekje për grushtshtet në Podgoricë, tregojnë se marrëdhëniet e dy vendeve janë katastr

No Pic available
  • 2016-06-13

Gjermania e prerë: Pa Kosovën në OKB, Serbia nuk mund të jetë pjesë e BE-së

Gjermania kushtëzon qartazi anëtarësimin e Serbisë në Bashkimin Europian me anëtarësimin e Kosovës në OKB. Një deputet gjerman nga koalicioni qeverisës CDU/CSU, ka thënë për gazetën serbeDanas se autoriteteve serbe ky qëndrim u është komunikuar dy vite më parë, kur ishte diskutua

Të fitosh zgjedhjet gjatë rrugës për në BE
  • 2016-04-29

Të fitosh zgjedhjet gjatë rrugës për në BE

LEONIDHA MËRTIRI Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i fitoi zgjedhjet e fundit parlamentare. Partia Progresive Serbe (SNS), lider i së cilës ai është, sipas rezultateve të deritanishme, ka marrë rreth 50 për qind të votave. Partia Socialiste Serbe, me rreth 11.2 për qind, vje