Rezultate te kerkimit per termin: +Boris +Tadic

Total: 1917
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.953Z

Ambicia e Boris Tadic

brbrIsh-presidenti i Serbise Boris Tadic po perpiqet te siguroje perkrahjen e qeverise serbe per te kandiduar per postin e sekretarit te pergjithshem te OKB-se Sipas gazetes serbe Blic ish-kreu i shtetit ka nisur nje fushate lobimi per te fituar mbeshtetjen e kryeministrit Vucic dhe presidentit Niko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.753Z

Thaçi: Gati të takohem me Boris Tadic

PRISHTINE- Kryeministri i Kosoves, Hashim Thaçi i ka deklaruar televizionit privat maqedonas Alfa TV se është i gatshëm të bisedojë me kryetarin serb Boris Tadic me qëllim shqyrtimin e gjithë gamës së problemeve që i rëndojnë marrëdhëniet mes dy vendeve. Qëndrimet e Serbisë ndaj Kos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.756Z

Kritikohet presidenti Boris Tadic

Bashkësia e komunave serbe të Kosovës ka kritikuar sot ashpër presidentin serb Boris Tadic, se për statusin e kandidatit në BE po sakrifikon Kosovën. “Kjo është shkelje e Kushtetutës së Serbisë dhe tradhti ndaj interesav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.866Z

Presidenti serb Boris Tadic kalon Natën në Decan

DECAN Predidenti Boris Tadic ka kaluar natën në manastirin Decanit, ka marrë pjesë në meshen e rastit për Krishtlindjet ortodokse që festohen nga serbët. Presidenti do të ndjekë ceremoninëgjisësë shenjtë po në Decan. Tadic pritet të largohet paraditen sotme nga Kosova .Ndërkohë rea

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.155Z

Presidenti serb Boris Tadic viziton Kroacine

Presidenti serb Boris Tadic po viziton Kroacine per te dyten here kete muaj ndersa dy ish-vendet armike po bejne perpjekje per te shtuar bashkepunimin dhe per te permiresuar marredheniet. Zoti Tadic arriti ne kryeqytetin Zagreb sot vetem tri jave pasi kerkoi falje per krimet serbe gjate luftes. Ai s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.411Z

Presidenti serb, Boris Tadic: Do vizitoj Kosoven

BEOGRAD- Presidenti i Serbisë, Boris Tadic, ka deklaruar se në ditët në vijim do ta vizitojë Kosovën, duke thënë se qeveria e tij do të insistojë që “qytetarët e saj në Kosovë të prosperojnë ekonomikisht dhe të kenë të gjitha të drejtat, sikurse qytetarët në pjesët tjera

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.376Z

Pas Metes, edhe Boris Tadic viziton Luginen e Presheves

Presidenti i Serbise, Boris Tadic, vizitoi dje Luginen e Presheves, pa u mbushur as nje muaj nga vizita qe beri atje zevendeskryeministri dhe ministri i Jashtem shqiptar, Ilir Meta. Ne fjalen e mbajtur gjate vizites se tij, kreu i shtetit serb iu ka bere thirrje shqiptareve (te Lugines se Presheves)

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama