Rezultate te kerkimit per termin: +Bors

Meta: total 37 / total_found 37 / time 0.000 / keyword[0] bors / docs[0] 37 / hits[0] 41 /
No Pic available
  • 2019-04-09

Të përballesh me gabimet, shënime nga një shfaqje

T premten e 5 Prillit, n salln e vogl t Teatrit ArTurbina, u ngjit n skenë premiera e veprës turbulente t australianit me origjinë shqiptare, Alex Buzo. Shfaqja vjen nn regjin inovatore t t mirnjohurit Armando Bora, si dhe nn shqiprimin mbreslns t shkrimtares Diana Culi. Shfaqja rrëfen një tak

Në Novi Sad mbishkrime “Kosova është Republikë”
  • 2015-11-22

Në Novi Sad mbishkrime “Kosova është Republikë”

Në total 12 grafite me përmbajtje të ndryshme janë gjetur nëpër rrugët e Novi Sadit në Serbi. Në mesin e grafiteve të fshira në muret e rrugëve të Novi Sadit ishin ato në përkrahje të Republikës së Kosovës, "Kosova është Republikë", raportojnë mediat në Serbi. Të tjera grafi

Në Novi Sad mbishkrime “Kosova është Republikë”
  • 2015-11-22

Në Novi Sad mbishkrime “Kosova është Republikë”

Në total 12 grafite me përmbajtje të ndryshme janë gjetur nëpër rrugët e Novi Sadit në Serbi. Në mesin e grafiteve të fshira në muret e rrugëve të Novi Sadit ishin ato në përkrahje të Republikës së Kosovës

Vrasja e liderit te opozites Boris Nemtsov
  • 2015-02-28

Vrasja e liderit te opozites Boris Nemtsov

brbrNje sulm provokues me qellim destabilizimin e vendit Keshtu e ka cilesuar grupi i hetuesve te ngarkuar me investigimin e kesaj ngjarje vrasjen e liderit opozitar Boris Nemtsov Ata po hetojne ne shume pista perfshi ketu dhe nje vrasje nga ekstremistet islamik br I menjehershem ka qene reagimi i k

“American Sniper”, sjell milionat, por edhe polemikat
  • 2015-01-25

“American Sniper”, sjell milionat, por edhe polemikat

Publikimi i filmit “American Sniper” ka çuar në rritjen e kërcënimeve kundër myslimanëve në Shtetet e Bashkuara, ka thënë një grup arabo-amerikan për të drejtat civile. Komiteti Amerikano-Arab kundër Diskriminimit, i ka

No Pic available
  • 2014-10-18

Ish presidenti serb Tadiç: Mbroni shqiptarët, Edi Rama të vijë në Beograd

Partia Social Demokrate e Serbisë (SDS) e ish presidentit serb, Bors Tadiq, sonte përmes një njoftimi i ka dënuar ashpër aktet e dhunshme të huliganëve ndaj shqiptarëve dhe pasurisë së tyre në shumë qytete të Serbisë. “I ftojmë organet përgjegjëse që sa më parë t’i g

Rastësisht e vëren vëllanë e mbuluar nga orteku i borës
  • 2013-12-25

Rastësisht e vëren vëllanë e mbuluar nga orteku i borës

Në kanalin YouTube është publikuar një video nga mali Vail, në Colorado të SHBA-së, ku gjatë vikendit të kaluar i regjistrua një ortek shumë i madh i borës. Në video nuk shihet orteku, por pasojat që ka lënë ai. Edwin La