Rezultate te kerkimit per termin: +Borusian

Meta: total 255 / total_found 255 / time 0.000 / keyword[0] borusian / docs[0] 255 / hits[0] 283 /
No Pic available
  • 2017-04-14

Sulmi ndaj Dortmundit, i dyshuari lidhje me ISIS por jo me ngjarjen

Autoritetet gjermane kanë bërë të ditur se i dyshuari kryesor për sulmin ndaj skuadrës së Dortmundit ka lidhje me ISIS, por nuk mund të vërtetohet përfshirja e tij në rastin e fundit. 26-vjeçari, Abdul Beset, do të përgjigjet në gjykatë mbi akuzën e pjesëmarrjes në një organizat

Monako trondit Borusian, fiton 3-2 në çerekfinalen e parë
  • 2017-04-12

Monako trondit Borusian, fiton 3-2 në çerekfinalen e parë

Monako trondit Dortmundin, jo me shpërthime, por me gola dhe një fitore spektakolare. Në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampioneve, skuadra franceze ka mundur Borusian 3-2 dhe hedh një hap të rëndësishëm drejt gjysmëfinaleve. Protagonist i skuadrës së Jardim ka qenë sulmues

Champions, PSG shkaterron Barcelonen
  • 2017-02-15

Champions, PSG shkaterron Barcelonen

Barcelona pas më shumë se një dekade mund të mbesë jashtë cerekfinaleve të Uefa Champions League pas një humbje të rëndë në ndeshjen e parë të 1/8 kundër PSG. Francezët fituan 4-0 ndaj blaugranave pas një ndeshje të përsosur në Parc de Prince me ekipin e Enriques që ishte vetëm

Champions, PSG shkatërron Barcelonën
  • 2017-02-15

Champions, PSG shkatërron Barcelonën

Barcelona pas më shumë se një dekade mund të mbesë jashtë cerekfinaleve të Uefa Champions League pas një humbje të rëndë në ndeshjen e parë të 1/8 kundër PSG. Francezët fituan 4-0 ndaj blaugranave pas një ndeshje të përsosur në Parc de Prince me ekipin e Enriques që ishte vetëm

Bajerni, gjen që tani pasardhësin e Karlo Ançelotit
  • 2016-09-26

Bajerni, gjen që tani pasardhësin e Karlo Ançelotit

Në Gjermani dihet, programimi është gjithçka, aq më tepër në një institucion si Bajerni i Mynihut. Bavarezët janë mësuar të planifikojnë për një të ardhme afatgjatë, pasi kursesi nuk duan që të gjenden në një farë mënyre të papërgatitur. Për këtë arsye sipas informacionev

Juventus kryeson ne serine A
  • 2016-09-11

Juventus kryeson ne serine A

brbrJuventus dhe Napoli jane dy skuadrat qe edhe kete vit do te rivalizojne kampionatin Italian Zonja e vjeter e rilindur me Higuain ka mundur Sasuolon 3-1 ne ndeshjen e vlefshme per javen e trete ndersa Napoli fitoi ne transferte 0-3 Ne Juventus Stadion bardhezinjte mbyllen gjithcka brenda 27 minu