Rezultate te kerkimit per termin: +Borussia +Dortmund

Meta: total 1000 / total_found 1152 / time 0.001 / keyword[0] borussia / docs[0] 2001 / hits[0] 2717 / keyword[1] dortmund / docs[1] 2509 / hits[1] 3782 /
No Pic available
  • 2017-06-04

Mallkimi i Juves, finalja e 7 e humbur nga 9 të luajtura

Juventus ishte sërish në një finale Championsi, por sërish dështoi. Një fatkeqësi që i ka fillesat nga viti i largët 1973, por që prej vitit 97 po kthehet në një makth për torinezët. Ajo e Kardifit ishte finalja e 9 në total për Juventusin në kompeticionin më të rëndësishëm p

Borussia Dortmund fiton Kupën e Gjermanisë
  • 2017-05-28

Borussia Dortmund fiton Kupën e Gjermanisë

Borussia e Dortmundit kthehet te suksesi në Kupën e Gjermanisë, pas tre finaleve radhazi të humbura. Skuadra e Tuchel triumfoi 2-1 në finalen e luajtur në Olympiastadion të Berlinit, përballë Eintracht Frankfurt dhe për të katërtën herë në histori shpallet fituese e trofeut të dytë

Bajerni fiton titullin e pestë radhazi javë para fundit të kampinatit
  • 2017-04-29

Bajerni fiton titullin e pestë radhazi javë para fundit të kampinatit

Bayerni i Mynihut fiton matematikisht titullin e pestë radhazi në Bundesligë dhe të 27-tin në elitën e futbollin gjerman, tri javë para përfundimit të kampionatit.  Skuadra e Carlo Ancelottit shkatërroi 0-6 Wolfsburgun duke dominuar në çdo drejtim në Wolfswagen Arena. Distanca prej 10

No Pic available
  • 2017-04-21

Sulmi ndaj autobusit të Borussia Dortmundit, arrestohet një rus

Policia gjermane ka arrestuar të premten një qytetar gjermano-rus, nën dyshimin se ka kryer sulmin ndaj ekipit të Borussia Dortmundit të martën e kaluar. Policia ka dyshimet se vendosja e bombës është kryer për motive financiare. Autobusi i ekipit të Dortmundit ishte në shënjestër të

Champions, çiftet gjysmëfinaliste: Real-Atletiko dhe Monako-Juve
  • 2017-04-21

Champions, çiftet gjysmëfinaliste: Real-Atletiko dhe Monako-Juve

U hodh sot në Nyon të Zvicrës shorti për gjysmëfinalet e Champions League që do të zhvillohen në datat 2/3 dhe 9/10 maj. Përballjet gjysmëfinale do të jenë Real Madrid-Atletiko Madrid dhe Monako-Juventus. Fituesi i gjysmëfinales së dytë do të jetë pritës në finalen e madhe që do

No Pic available
  • 2017-04-13

Sulmi ndaj Borussia Dortmund, arrestohet një islamik. Në kërkim një tjetër

Policia gjermane ka vënë në pranga një të dyshuar me lidhje islamike, pas sulmit me bomba ndaj autobusit të futbollistëve të Borussia Dortmund. Prokurorët thanë gjithashtu se tre pajisjet eksplozive të përdorura mbrëmjen e djeshme përmbanin shirita metalikë prerës. Dy letra që merrn

No Pic available
  • 2017-04-12

Shpërthimet në Dortmund, shënjestra dyshohet ekipi i Borussias

Kreu i policisë në Dortmund tha se tre shpërthimet pranë autobusit të skuadrës së Borussias kishin si shënjestër ekipin. Prokurori i shtetit u shpreh se është gjetur një letër, e cila po hetohet nëse ka lidhje me shënjestrën e sulmeve. Tre shpërthimet ndodhën mbrëmjen e djeshme, 1