Rezultate te kerkimit per termin: +Borussia

Total: 2084
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.706Z

Borussia Dortmund blen Marco Reus

Marco Reus, sulmuesi i Borussia Monchengladbach dhe kombëtares gjermane, do të luajë me Borussia Dortmund në sezonin e ardhshëm. Lajmin e ka bërë të ditur klubi aktual i lojtarit të ri. “I bëmë një ofertë lojtarit q&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.500Z

Borussia Dortmund shpallet kampion

Nga Express më 30 prill 2011 në ora 18:51 Dy xhiro pa përfunduar kampionati në Bundesligë, Borussia Dortmund e ka siguruar matematikisht titullin e kampionit të Gjermanisë, pasi të shtunën e mposhti me rezultat 2:0 Nurnbergun, derisa përcjellësi i parë i saj, Bayer Leverkusen gaboi, d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.548Z

Bundesliga Borussia Dortmund shpallet kampion

Borussia Dortmund është shpallur ekipi kampion në Bundesligën gjermane pas fitores së sotme 2-0 ndaj Nurenbergut në Westfalen Stadion dhe pas humbjes së Bayer Leverkusen 0-2 ndaj Koln. Lucas Barrios dhe Robert Lewandowski shënuan në pjesë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.496Z

Champions League: Arsenali mposht Borussia Dortmundin

Arsenali ka arritur të marrë një fitore mjaf të rëndësishme në gjermani, duke e mposhtur Borussia e Dortmundit me golin e Aaron Ramsey në minutën e 62, deshja përfundoi me rezultatin 1:0. Napoli me mjaft mund e ka mposhtur Marseillen me rezultat 3-2, duke iu falënderuar argjentinasit Hig

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.872Z

Borussia fiton Superkupen e Gjermanise

Borussia Dortmund ka fituar mbrëmjen e së shtunës Superkupën e Gjermanisë, në një ndeshje spektakolare kundër Bayern Mynchen që ka përfunduar me rezultatin 4-2. Ka qenë Marco Reus që ka zhbllokuar situatën në favor t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.661Z

Borussia ëndërron Bajramajn

Klubi gjerman i femrave, Borussia Monchengladbach, synon që sa më shpejt të jetë e mundur të inkuadrohet në elitën e futbollit gjerman. Por, ky nuk është objektivi i vetëm i këtij klubi. Ngase, udhëheqësit e Borussias kanë një ëndërr: ata dëshirojnë që në ekipin e tyre, pas nj�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.849Z

Rummenigge Respekt per Borussia Dortmund

Karl-Heinz Rummenigge, presidenti i Bayern Munchen, nuk dëshiron që rivaliteti mes ekipit të tij dhe Borussia Dortmundit të arrijë në nivelet e rivalitetit mes Real Madridit dhe Barcelonës. Ish-futbollisti gjerman u shpreh se skuadrat spanjolle kanë h

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama