Rezultate te kerkimit per termin: +Borussian

Meta: total 82 / total_found 82 / time 0.000 / keyword[0] borussian / docs[0] 82 / hits[0] 85 /
Grushte mes Lewandowskit dhe Kingsley Comanit në stërvitje
  • 2019-04-11

Grushte mes Lewandowskit dhe Kingsley Comanit në stërvitje

Situata aspak e qetë te Bayerni i Mynihut, edhe pse kampionët e Gjermanisë morën kryesimin pasi shkatërruan 5-0 Borussian e Dortmundit. Prestigjiozja gjermane Bild raporton se Robert Lewandowski dhe Kingsley Coman janë konfliktuar mes tyre, përplasje që ka shkuar deri te shkëmbimet e grusht

Higuain nuk bind, Chelsea gati ofertën për Lewandowskin
  • 2019-04-09

Higuain nuk bind, Chelsea gati ofertën për Lewandowskin

Chelsea kërkon me çdo kusht që të sjellë në radhët e tij një sulmues të një niveli të lartë dhe së fundmi në media po përmendet emri i Robert Lewandowskit, autor i dy golave për Bajernin e Mynihut në fitoren 5-0 në klasiken me Borussian e Dortmundit. Për momentin Chelsea po vuan

Totenhami drejt çerekfinaleve, Reali falënderon VAR-in
  • 2019-02-14

Totenhami drejt çerekfinaleve, Reali falënderon VAR-in

VAR-i debutoi në Champions League me një vendim në favor të Realit të Madridit, pasi teknologjia ndërhyri për të sinjalizuar pavlefshmërinë e një goli të mesfushorit të Ajaxit, Tagliafico, me këtë të fundit që kishte qenë në pozicion jashtë loje në momentin e gjuajtjes drejt por

No Pic available
  • 2018-12-23

Fiton të pestën radhazi, Bayerni frikëson Dortmundin

Bayerni i Mynihut frikëson Borussian e Dortmundit me fitoren e pestë radhazi në Bundesligë në fushën e Eintrachtit të Frankfurtit. Kampionët në fuqi zhvilluan një ndeshje perfekte në Commerzbank-Arena ku realizuan tri herë, pas pësuar asnjë gol. Zhbllokoi takimin në minutën e 35-të

Mbrëmje yjesh në Champions, Barça pret Interin, PSG sfidon Napolin
  • 2018-10-24

Mbrëmje yjesh në Champions, Barça pret Interin, PSG sfidon Napolin

Tre ndeshje të mëdha për një mbrëmje kampionësh. UEFA Champions League kompleton raundin e tretë të ndeshjeve në grupe, mbrëmjen e sotme, me 4 grupet e tjera A, B, C, D. Mbi të gjitha spikasin tre supersfida Barcelona-Inter në grupin B, Dortmund-Atletico Madrid në grupin A dhe PSG-Napol

Dështim te Barça, yll te Dortmund në fitoren e çmendur ndaj Augsburgut
  • 2018-10-06

Dështim te Barça, yll te Dortmund në fitoren e çmendur ndaj Augsburgut

Borussia e Dortmundit arriti një fitore spektakolare, 4-3 ndaj Augsburgut, në Signal Iduna Park, ku protagonist absolut ishte sulmuesi i ardhur nga Barcelona, Paco Alcacer, i cili shënoi një tripletë dhe mori topin në shtëpi. Pjesa e parë përfundoi në avantazhin e Augsburgut, që shënoi m

Risi me grumbullimet te Spanja, ja gjesti i Luis Enriques!
  • 2018-10-04

Risi me grumbullimet te Spanja, ja gjesti i Luis Enriques!

Risi ne prezantimin e listës të kombëtares së Spanjës për miqësoren kundër Uellsit dhe ndeshjen e UEFA Nations League kundër Anglisë. Nuk bëhet fjalë vetëm për listën e lojtarëve, por edhe për mënyrën se si tranjeri Luis Enrique ka bërë të ditur 23 futbollistët e thirrur. Ish-