Rezultate te kerkimit per termin: +Borut +Pahor

Meta: total 394 / total_found 394 / time 0.000 / keyword[0] borut / docs[0] 411 / hits[0] 518 / keyword[1] pahor / docs[1] 461 / hits[1] 955 /
Kryebashkiaku Veliaj pret Presidentin slloven Pahor
  • 2019-03-05

Kryebashkiaku Veliaj pret Presidentin slloven Pahor

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti sot në një takim Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor, me të cilin bisedoi mbi marrëdhëniet mes dy vendeve, forcimin e bashkëpunimit mes Tiranës dhe qyteteve sllovene, si dhe organizimin e samitit të nivelit të lartë të Brdo-Brijuni

Ballkani në BE/ Presidenti slloven e thotë troç: Gjeopolitika po ndikon te zgjerimi!
  • 2019-03-04

Ballkani në BE/ Presidenti slloven e thotë troç: Gjeopolitika po ndikon te zgjerimi!

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor ndodhej sot në Shqipëri për një vizitë zyrtare dhe në një konferencë për mediat me homologun Ilir Meta ka folur për çështjen e zgjerimit të Bashkimit Europian. Teksa theksoi se Sllovenia është mbështetëse e fortë e rrugës së Shqipërisë drejt

No Pic available
  • 2018-11-28

Sllovenia, vendi i parë i NATO-s që zgjedh një grua në krye të ushtrisë

Alenka Ermenc, gjeneral-majore mori postin e shefes së shtabit të përgjithshëm të ushtrisë së Sllovenisë. Në këtë mënyrë, Sllovenia u bë vendi i parë i NATO-s që zgjodhi një grua në krye të ushtrisë së saj. Ermenc, 55 vjeçe, deri më tani ka qenë zëvendëse e kreut të ushtr

No Pic available
  • 2018-09-04

Sllovenia në alarm. Kandidati për President formon milici ushtarake (Video)

Presidenti slloven Borut Pahor ka shprehur shqetësimin për disa imazhe të publikuara në mediat sociale, ku zbulohet një grup i maskuar dhe i armatosur, ku anëtarët janë të veshur me maska, teksa udhëhiqen nga një ish kandidat për Presidencën e vendit. Politikani i shquar Andrej Sisko th

Meta takohet me Presidentin slloven, Borut Pahor
  • 2017-11-23

Meta takohet me Presidentin slloven, Borut Pahor

Presidenti Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me Presidentin e Republikës së Sllovenisë, Zotin Borut Pahor, në Lubjanë. Presidenti Meta e uroi edhe njëherë për rizgjedhjen e tij si dhe i shprehu mirënjohjen për mbështetjen e gjithanshme që Presidenti Pahor dhe Sllovenia i kanë dhënë S

Slloveni, Pahor rizgjidhet për mandatin e dytë
  • 2017-11-13

Slloveni, Pahor rizgjidhet për mandatin e dytë

Presidenti aktual i Sllovenisë, Borut Pahor fitoi numrin e mjaftueshëm të votave për një mandat të ri presidencial, duke marrë 53% të tyre. Rivali i tij, Marjan Sarec fitoi vetëm 47% të votave. Pjesëmarrja në zgjedhje ishte e ulët, më e ulëta në zgjedhjet presidenciale. Vetëm 42% e

No Pic available
  • 2017-06-03

Thaçi: Jemi shteti i vetëm ndaj të cilit BE-ja ka qasje neutrale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë sot në Samitin Brdo-Brione të vendeve të Ballkanit, i cili po mbahet në bashkëorganizim të presidentit Borut Pahor të Sllovenisë dhe presidentes Kolinda Grabar-Kitaroviq të Kroacisë.   Është e vërtetë që, në shikim të parë