Rezultate te kerkimit per termin: +Boshnjakja

Total: 23
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.313Z

Ja çfarë bën Duda Balje derisa të tjerët i “thyejnë dhëmbët” në Kuvend (Video/Foto)

Deputetja bukuroshe e Kuvendit të Kosovës, boshnjakja Duda Balje, duket se është merzitur nga fjalimet e shumta dhe të gjatë në seancën konstituive ku pritet të votohet qeveria e Isa Mustafës. https:// SSSAASSAdPlatformZone = {id: "549fcab82",forma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.472Z

Shtyhet tenderi i interkonjeksionit me Kosovën

Tenderi i shumëpërfolur dhe i kundërshtuar i interkonjeksionit Tirane-Prishtine është shtyre zyrtarisht ne datën 11 qershor. Edhe pse afati i fillestar ishte data 29 maj, kohe kur pritet te hapeshin ofertat, Operatori i Sistemit te Transmetimit njofton se shtyrja është bere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:30.299Z

Bosnje, një grua dënohet për krime lufte

Monika Karan Iliç është dënuar nga një gjykatë në Brçko të Bosnje e Hercegovinës me katër vjet burg. Serbo-boshnjakja është shpallur fajtore për krime lufte të kryera kundër civilëve jo serbë gjatë lu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:30.430Z

Serbja nga Bosnja dënohet për krime të luftës

  Monika Karan-Iliq është dënuar nga një gjykatë në Bërçko të Bosnjë e Hercegovinës me katër vjet burg. Serbe-boshnjakja është shpallur fajtore për krime lufte të kryera kundër civilëve joserbë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.309Z

Elma, vajza e dyshuar për terrorizëm arrestohet në Mitrovicë

Boshnjakja Elma Gjushinca rreth 20 vjeç nga veriu i Mitrovicës është arrestuar sot rreth orës 14:00, në pikën kufitare Bërnjak afër Zubin Potokut. Sipas burimeve të Kosovapress, ajo ndodhet në stacionin policor në jug të Mitrovicës dhe po merret në pyetje nga njësiti i inteligjencës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.123Z

Elma - vajza e dyshuar për terrorizëm arrestohet në Mitrovicë

Boshnjakja Elma Gjushinca rreth 20 vjeçare nga veriu i Mitrovicës është arrestuar sot rreth orës 14:00, në pikën kufitare Bërnjak afër Zubin Potokut, bëjnë të ditur burimet e KosovaPress-it. Sipas këtyre burimeve, ajo ndodhet në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.319Z

Suedi boshnjakja myslimane zgjidhet Ministre e Arsimit

brbrNje emigrante 27-vjecare boshnjake myslimane eshte emeruar Ministre e Arsimit ne SuediAida Haxhialic u emerua me heret gjate ketij muaji ne kabinetin e ri qeveritar te krijuar pas zgjedhjeve te 8 tetoritE lindur ne vitin 1987 ne Foca te Bosnjes politikania 27-vjecare eshte Ministrja me e re ne h

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama