Rezultate te kerkimit per termin: +Bosnj

Meta: total 1000 / total_found 9022 / time 0.004 / keyword[0] bosnj / docs[0] 9022 / hits[0] 15840 /
Shtypi gjerman shkruan për Shqipërinë: Akuza korrupsioni pa fund
  • 2017-06-23

Shtypi gjerman shkruan për Shqipërinë: Akuza korrupsioni pa fund

Jo vetëm zhvillimet në Shqipëri, por edhe tendenca e rritjes së numrit të luftëtarëve islamistë në Kosovë zë vend në faqet e shtypit gjerman të së premtes. Në një artikull të botuar të premten (23.06) nga gazeta gjermane “tageszeitung” vëmendja drejtohet tek zgjedhje

No Pic available
  • 2017-06-23

Basha shpjegon skemën e ekonomisë: Do ulim TVSH që vitin e parë

Perballë gazetares së ekonomisë Aurora Sulçe,  kryetari i PD, Lulzim Basha ka shpejguar skemën e uljes së taksave dhe rritjes së shpenzimeve. Basha tha se do të ulë TVSH që vitin e parë të ardhjes në pushtet.  Aurora Sulçe: Ku do i gjeni paratë zoti Basha dhe për të ulur t

Bosnje-Hercegovinë: Portë e depërtimit të IS-it në Evropë
  • 2017-06-20

Bosnje-Hercegovinë: Portë e depërtimit të IS-it në Evropë

Që prej luftës në Bosnjë ka fshatra tërësisht islamikë, ku fundamentalistët sfidojnë bashkësinë zyrtare islame. Është kohë agjërimi për festën e Ramazanit. Imami Sadrudin Isherici drejton namazin e iqindisë në xhaminë qendrore në kryeqytetin boshnjak Sarajevë. Ramazani është

Kukësi, pranë dy goditjeve cilësore
  • 2017-06-18

Kukësi, pranë dy goditjeve cilësore

Kukësi nis të marrë formë, pasi drejtuesit e klubit kanë konfirmuar marrëveshjen me mbrojtësin spanjoll Alberto Serran dhe mesfushorin vlonjat Hair Zeqiri. Të dy futbollistët pritet të hedhin firmën në kontratë ditën e hënë, që është afati i fundit për listën e skuadrës që duh

De Biazi: E merituam plotësisht fitoren
  • 2017-06-12

De Biazi: E merituam plotësisht fitoren

Pas fitores së pastër 0-3 ndaj Izraelit, De Biazi tha se në këtë takim Kombëtarja nuk mundi të merrte atë që kërkoi në ndeshjen e parë ndaj izraelitëve. “Në këtë ndeshje ndryshuan kundërshtarët, sepse kur humbet kundër Spanjës dhe Italisë, pastaj me Bosnjën në miqësore

No Pic available
  • 2017-06-12

De Biasi: Donim të shënonim edhe golin e katërt

Pas fitores së pastër 0-3 ndaj Izraelit, De Biasi tha se në këtë takim Kombëtarja nuk mundi të merrte atë që kërkoi në ndeshjen e parë ndaj izraelitëve. Na mungonte kjo ndeshje, bëmë më të mirën sot për të fituar. Mund të humbasësh me Italinë, Spanjën, Bosnjën, por jo me Luk

No Pic available
  • 2017-06-10

Basha: Meta është bërë si bishë, asnjë votë për shushunjat

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka vijuar sulmin ndaj partive që janë në koalicionin qeverisës. Nga qyteti i Peshkopisë, Basha i ka bërë thirrje që mos japin asnjë votë për PS, LSI dhe PDIU duke i konsideruar ato si shushunja. Basha: Basti është do vazhdoni edhe 4 vjet me këtë shoumen, me