Rezultate te kerkimit per termin: +Bosnjs

Meta: total 52 / total_found 52 / time 0.000 / keyword[0] bosnjs / docs[0] 52 / hits[0] 106 /
Incko: Bosnja ballafaqohet me krizë të madhe politike
  • 2011-05-10

Incko: Bosnja ballafaqohet me krizë të madhe politike

I dërguari i lartë ndërkombëtar në Bosnjë Hercegovinë, Valentin Incko, i ka tërhequr vërejtjen Këshillit të Sigurimit të OKB-së, se ky vend po ballafaqohet me njërën nga krizat më të mëdha politike prej pë

No Pic available
  • 2010-09-02

Dodik: Kur shkëputet Kosova, përse s'mundemi ne?

Banja Lluka Kryeministri i serbve t Bosnjs Mendimi i Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis pr Kosovn prbn precedent legal pr Republikn Serbe t Bosnjs q t shkputet, dhe kjo mund t ndodh n mnyr paqsore brenda katr viteve, por rajoni nuk do t rrmbehet n nj hap t till, ka thn Kryeministri Millorad Dodik. N nj

No Pic available
  • 2010-09-01

Klubi Kombëtar: Kosova e pavarur, jo më debat

Të shqetësuar për përpjekjet e kohëve të fundit për ti imponuar udhëheqësisë së Republikës së Kosovës rihapjen e bisedimeve rreth statusit të Kosovës nëpërmjet lëshimeve shtesë ndaj Republikës së Serbisë T shqetsuar pr prpjekjet e kohve t fundit pr t&rsquo

No Pic available
  • 2010-08-31

Klubi Kombëtar Shqiptar, apel për mbrojtjen e integritetit të Kosovës

Nisma T shqetsuar pr prpjekjet e kohve t fundit pr t’i imponuar udhheqsis s Republiks s Kosovs rihapjen e bisedimeve rreth statusit t Kosovs nprmjet lshimeve shtes ndaj Republiks s Serbis; Duke marr parasysh shpalljen e pavarsis s Kosovs m 17 shkurt 2008 n prputhje me vullnetin e 95% t popull

No Pic available
  • 2010-08-18

Lufta për drejtësi vazhdon

N pjesn verilindore t Bosnjs, n kufirin me Serbin, gjendet liqeni i vogl i Peruacit, i cili ishte formuar n vitet ‘60, kur n lumin Drina qen ngritur penda pr ndrtimin e hidrocentraleve pr prodhimin e energjis elektrike. Nga ana tjetr, n drejtim t rrjedhjes s lumit Drina, gj

Vizat, Shqipëria peng i zgjedhjeve në Bosnjë
  • 2010-08-15

Vizat, Shqipëria peng i zgjedhjeve në Bosnjë

Vendimi pas tetorit. Nse fitojn nacionalistt rrezikohet shtyrja Shtohet nj tjetr penges n rrugn q Shqipria ka prpara liberalizimit t vizave. Prve krizs politike dhe kushteve shtes nj ngr i radhs jan edhe zgjedhjet parlamentare boshnjake. Nse do t fitonin forcat nacionaliste, ather 27 vendet e BE-s m

No Pic available
  • 2010-08-15

Axhenda, më 8-9 nëntor pritet mbledhja e ministrave të Brendshëm të BE-së

M 15 korrik, ekspertt kan mbyllur misionin n Tiran. N shtator dorzohet raporti Shqiptart do t marrin prgjigje pr liberalizimin e vizave n fillim t muajit nntor t ktij viti. Kshilli i Ministrave t Brendshm Europian ka marr vendimin t shqyrtoj n mbledhjen e datave 8-9 nntor krkesn e Shqipris dhe Bosn

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama