Rezultate te kerkimit per termin: +Bosnjn

Total: 44
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.450Z

iro braktis Bosnjn

Miroslav iro Blazevi ka dhn dorheqje nga posti i selektorit t Bosnjs, nj muaj pas dshtimit pr t siguruar kualifikimin pr n Kampionatin botror 2010, ka njoftuar televizioni BHT. Miroslav Blazevi ka ofruar dorheqjen e tij si selektor i Kombtares s Bosnjs dhe Hercegovins, njoftoi BHT-ja nprmjet ueb fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.430Z

Eurosocialisti Swoboda kërcënon: Do të pezullojmë vizat

Hannes Swoboda, eurodeputet i majt dhe i pozicionuar n krah t kreut t PS-s, Edi Rama, gjat konfliktit me mazhorancn pr transparencn e zgjedhjeve, kadje nj krcnim t hapur pr vendin ton. Ai ka thn n nj intervist pr Top Channel se PE do t pezulloj liberalizimin e vizave nse nuk zgji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.744Z

Presidenca belge: Përparësia jonë, vizat ballkanike

Belgjika, e cila merr elsat e Bashkimit Evropian m 1 korrik, garanton se do t jet nj shembull n Presidencn e saj evropiane duke pasur si prioritet t politiks s jashtme pikrisht zgjerimin e Bashkimit Evropian me vendet e Ballkanit dhe liberalizimi i vizave me Shqiprin dhe Bosnjn.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.601Z

Presidenca belge: Vizat do të shihen pozitivisht

Zgjerimi i Bashkimit Europian me vendet e Ballkanit dhe liberalizimi i vizave me Shqiprin dhe Bosnjn sht nj prej prioriteteve t politiks s jashtme t Presidencs s ardhshme belge t bllokut 27 antarsh. Kjo u konfirmua nga Kryeministri n largim belg Yves Leterme dhe ministri i Jashtm Steven Van Ackere.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.944Z

FSHF, kërkesë UEFA-s për ta spostuar Kombëtaren në Shkodër

Euro 2012 Sfidat me Luksemburgun dhe Bosnjn mund t luhen n “Loro Borii” Kombtarja shqiptare e futbollit mund t’i luaj dy ndeshjet e para eliminatore t Euro 2012 n stadiumin “Loro Borii” t Shkodrs. Pasi i nis ndeshjet n Grupin D m 3 shtator n fushn e Rumanis, skuadra e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.406Z

Liberalizimi i vizave, gati propozimi për Shqipërinë

Komisioni Europian kagati propozimin pr heqjen e vizave pr n vendet e hapsirs Shengen pr Shqiprin dhe Bosnjn. Projekti do t kaloj gjat dits s mrkur nga Kolegji i Komisionerve europian dhe m pas do t zyrtarizohet t enjten m 27 maj. Ndrkoh, propozimi do t'i prcillet Samitit t Sarajevs dhe m pas ai do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.556Z

Akord FSHF-Qemal Stafa, Kombëtarja kthehet në shtëpi

Euro 2012 “Braktiset” Shkodra, kuqezinjt do t’i luajn dy ndeshjet e para eliminatore me Luksemburgun dhe Bosnjn n Tiran Kombtarja kthehet n shtpi. Shqipria do t vazhdoj t’i luaj n stadiumin “Qemal Stafa” ndeshjet zyrtare. Pas bisedave m t fundit t zhvilluara ndrm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama