Rezultate te kerkimit per termin: +Bosnjs

Total: 45
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.348Z

Dodik: Kur shkëputet Kosova, përse s'mundemi ne?

Banja Lluka Kryeministri i serbve t Bosnjs Mendimi i Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis pr Kosovn prbn precedent legal pr Republikn Serbe t Bosnjs q t shkputet, dhe kjo mund t ndodh n mnyr paqsore brenda katr viteve, por rajoni nuk do t rrmbehet n nj hap t till, ka thn Kryeministri Millorad Dodik. N nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.916Z

Gjenden 50 trupa në një varr masiv në kufi me Bosnjën

Konflikti Mendohet t jen viktima t serbve gjat lufts s Bosnjs Disa krkues q po kryenin grmime n brigjet e nj liqeni n kufirin mes Bosnj-Hercegovins dhe Serbis kan gjetur mbetjet e rreth 50 personave q jan shtn n nj varrez t prbashkt. Personat q po grmonin kishin shpres q t’i gjenin kto mbetje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.172Z

Turqia e plotëson zbrazëtirën në Ballkan

Lidert e Turqis, t Serbis dhe t vendeve t tjera t Ballkanit u tubuan kt fundjav n prkujtim t 15-vjetorit t masakrs s Srebrenics n Bosnj-Hercegovin, n nj ngjarje, e cila nga zyrtart turq shihet si kurorzim n fushatn diplomatike rajonale t Ankaras. Dhjetra-mijra njerz u mblodhn t dieln pr ta prkujtu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.450Z

iro braktis Bosnjn

Miroslav iro Blazevi ka dhn dorheqje nga posti i selektorit t Bosnjs, nj muaj pas dshtimit pr t siguruar kualifikimin pr n Kampionatin botror 2010, ka njoftuar televizioni BHT. Miroslav Blazevi ka ofruar dorheqjen e tij si selektor i Kombtares s Bosnjs dhe Hercegovins, njoftoi BHT-ja nprmjet ueb fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.868Z

Historiku i TPI-s nga Milloshevii e deri tek polict...

Gjykata Penale pr ish-Jugosllavin (TPI) sht krijuar n maj 1993 nga Kshilli i Sigurimit t OKB-s me qllim ndjekjen e personave t akuzuar pr shkelje t rnda t t drejts ndrkombtare humanitare q prej 1991 n ish-federatn jugosllave. Ajo funksionon sipas rregullave t procedurs dhe t provs q i ka hartuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.241Z

Karaxhiç përballet me dëshmitarin e parë

Ish-lideri i serbve t Bosnjs, Radovan Karaxhi do prballet sot me dshmitarin e par, Ahmet Zuli, nj ish-i burgosur n nj kamp serb n lindje t Bosnjs n fillim t lufts. Ai ka qen i pranishm n ekzekutimin e 15 burrave n qershor t vitit '92. Akuza do t paraqes dshmin e shkruar t Zuli, e ky i fundit do t&rs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.322Z

Malmstrom për TV Klan: Do të përshpejtojmë liberalizimin e vizave

Cecilia Malmström, komisionerja pr punt e brendshme ka deklaruar eskluzivisht n nj intervist pr TV Klan, se Komisioni sht i angazhuar trsisht pr prshpejtimin e heqjes s vizave pr qytetart e Shqipris dhe Bosnjs dhe proesi do t vlersohet si nj proes teknik. Sipas komisioneres Malmström, vizi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama