Rezultate te kerkimit per termin: +Bosnja +Hercegovina

Meta: total 1000 / total_found 1386 / time 0.001 / keyword[0] bosnja / docs[0] 4823 / hits[0] 6398 / keyword[1] hercegovina / docs[1] 3509 / hits[1] 4135 /
Suedia ndëshkon Francën në shtesë, Bosnja ndalet nga Greqia
  • 2017-06-10

Suedia ndëshkon Francën në shtesë, Bosnja ndalet nga Greqia

Një gol në frymën e fundit i siguron një fitore shumë të rëndësishme Suedisë në sfidën më të fortë të mbrëmjes eliminatore ndaj Francës. Ola Toivonen në minutën e 90 i shkaktoi Francës humbjen e parë në këto eliminatore, duke i dhuruar Suedisë jetike 2-1. Një gol i Olivier G

No Pic available
  • 2017-06-09

Shefi hidhet nga ballkoni, mashtrim për punonjësit

Igor Krezic është themeluesi i kompanisë NSoft që ka mashtruar punonjësit se po vetëvritet duke u hedhur nga ballkoni, por e vërteta është krejtësisht ndryshe. Ai mbaroi fjalimin e tij, dhe ndërsa të gjithë ishin të ulur ai del dhe hidhet sipër një dysheku të fryrë me ajër. Ky mom

No Pic available
  • 2017-05-31

A mund të bëhen vendet e Ballkanit vatra të reja të ekstremizmit islamik?

Komunitetet myslimane në Ballkan po përballen me shtimin e radikalizmit islamik. SHBA dhe Gjermania janë të shqetësuara për këtë. Në takimin e javës së kaluar në Vjenë deklaratat zyrtare nga përfaqësuesit boshnjakë dhe shqiptarë duket se konfirmuan se tendenca për xhihadistët e Ba

Zyrtari i DASH paralajmëron: Rusia ndikim malinj ndaj Shqipërisë e Malit të Zi
  • 2017-05-18

Zyrtari i DASH paralajmëron: Rusia ndikim malinj ndaj Shqipërisë e Malit të Zi

Zyrtari i lartë i Departamentit Amerikan të Shtetit, Hoyt Brian Yee, paralajmëroi se Rusia ka rritur përpjekjet e saj për të ndikuar politikën në Ballkan. Duke folur para një nënkomiteti të SHBA-së për marrëdhënie me jashtë, zëvendësi i ndihmëssekretarit amerikan të Shtetit tha s

No Pic available
  • 2017-05-18

Yee paralajmëron për ndikim malinj të Rusisë në Ballkan

Zyrtari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Hoyt Brian Yee, paralajmëroi se Rusia ka rritur përpjekjet e saj për të ndikuar politikën në Ballkan. Duke folur para një nënkomiteti të SHBA-së për marrëdhënie me jashtë, zëvendësi i ndihmëssekretarit amerikan të Shtetit tha s

No Pic available
  • 2017-04-26

Media, Shqipëria e Kosova në mesin e vendeve me përparim të lehtë

Reporterët pa kufij radhitën Shqipërinë dhe Kosovën në mesin e vendeve me përparim të lehtë në një kohë rënieje të lirisë së medias në botë. Organizata Reporterët pa kufij vlerëson se në botë është shënuar një “rënie e thellë dhe shqetësuese” e lirisë së me

No Pic available
  • 2017-04-26

Liria e medias, Shqipëria dhe Kosova shënojnë një përparim të lehtë

Reporterët pa kufij radhitën Shqipërinë dhe Kosovën në mesin e vendeve me përparim të lehtë në një kohë rënieje të lirisë së medias në botë. Organizata Reporterët pa kufij vlerëson se në botë është shënuar një “rënie e thellë dhe shqetësuese” e lirisë së me