Rezultate te kerkimit per termin: +Bosnja

Total: 4952
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.562Z

Bosnja nuk mundet

Bosnja e Hercegovina do ta njohë shpejt Kosovën, pasi dy vendet nuk kanë probleme mes vete. Kështu ka deklaruar Ministri i Punëve të Jashtme, Skënder Hyseni, në një intervistë për të përditshmen sarajevase “Dnevni Avaz” të publikuar të enjten. Diplomati kosovar ka thënë se nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.891Z

Thaçi: Bosnja më Serbi se Serbia

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, po qëndron sot në Kroaci. Në një intervistë për gazetën kroate "Veçernji List", Thaçi, ndër të tjera, ka shprehur keqardhje se përse Bosnja nuk e ka njohur Kosovën deri më tash, derisa Serbia de facto e ka pranua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.107Z

Bosnja, pranë suspendimit - përfiton Shqipëria

Bosnja e Hercegovina rrezikon seriozisht suspendimin nga futbolli ndërkombëtar, pas një takimi të krerëve të Federatës ku nuk u votua për ndryshimin e statutit prej tre presidentëve, që është shkelje e rregullores së FIFA-s dhe UEFA-s. Nga kjo do të përfitonte Shqipëria, që gjendet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.639Z

Bosnja kapet pas proteksionizmit

Qeveria e Bosnjes dhe Hercegovines u kritikua nga te gjitha anet dje, pasi Parlamenti i ketij vendi miratoi nje ligj shume te debatuar qe rivendos tarifa doganore per te gjitha mallrat bujqesore dhe blegtorale te importuara. Nen stresin e krizes financiare boterore, Bosnja hoqi dore nga m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.950Z

Bosnja pritet te njohe Kosoven

E perditshmja kroate “Jutarnji list” ne nje editorial te gjate shkruan se pas Malit te Zi dhe Maqedonise, edhe Bosnja eshte ne shqyrtim te njohjes se Kosoves. Gazeta shkruan se Bosnja nuk ka kurrfare arsye per te pritur sidomos tani qe e ka nenshkruar Marreveshjen per asocim -stabilizim me BE.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.912Z

Dodik: Bosnja nuk do ta njohë Kosovën

Kryeministri i Republikës Serbe të Bosnjës, Milorad Dodik, ka deklaruar sërish se Bosnja Hercegovina nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës. Duke folur për mediat serbe kryeministri Dodik ka theksuar se qëndrimi zyrtar i Serbisë në lidhje me Kosovën është edhe qëndrimi zyrtar i Bos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.606Z

Dodik: Bosnja do të shpërbëhet

Nga Express më 21 mars 2011 në ora 13:30 Presidenti i Republikës Serbe në Bosnje, Milorad Dodik, është i bindur se Bosnja do të shpërbëhet, siç është shpërbërë Jugosllavia, për shkak se siç tha “arrogancës së Sarajevës”. Ai shtoi se marrëdhëniet mes Banja-Llukës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama