Rezultate te kerkimit per termin: +Bosnje

Total: 7712
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.458Z

Berisha viziton Bosnje- Hercegovinën

Kryeministri Berisha është nisur ditën e djeshme për një vizitë zyrtare në Bosnje Hercegovinë, me ftesë të Kryeministrit Nikola Spiriç. Gjatë kësaj vizite, Kryeministri Berisha do të takohet me zyrtarët më të larë të Bosnje Hercegovinës, si dhe do të nënshkruajë disa marrëves

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.514Z

Hiqen vizat me Bosnje-Hercegovinen

Fatjona Mejdini Tani qytetaret boshnjako-hercegovinas dhe ata shqiptare, nuk kane nevoje per viza per te levizur ne vendet respektive. Ne kuader te liberalizimit te vizave, ne fillim mes vendeve te rajonit, qe nga dje shqiptare e boshnjake, bashke dhe me mallrat e tyre do te jene te lire per te lev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.622Z

Bosnje-Hercegovina shkel CEFTA-n

BE-ja akuzoi dje Bosnje-Hercegovinen se me miratimin e ligjit per mbrojtjen e prodhimit vendor ne kuader te CEFTA-s ka shkelur kete marreveshje tregtare rajonale. "Kjo eshte shkelje e detyrimeve te Bosnje-Hercegovines, te parapara ne Marreveshjen e Evropes Qendrore per Tregti te Lire

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.156Z

Bosnje Izetbegovic drejt fitores

54-vjecari i moderuar qe favorizon dialogun me komunitetin serb pas numerimit te rreth 80 per qind te votave ka siguruar 34 per qind te tyre. Ndersa manjati i medias Fahrudin Radoncic mori 30 per qind te votave dhe Presidenti ne ikje i myslimaneve te Bosnjes Silajxhic mori 25 per qind te votave.Duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.164Z

Ashton ne Bosnje dhe Kroaci

Ashton ne Bosnje dhe Kroaci E enjte 18 Prill 2013 0914 Ashton ne Bosnje dhe KroaciShefja e politikes se jashtme te Bashkimit Evropian Catherine Ashton do te qendroje sot ne Bosnje dhe Hercegovine ku do te takohet me anetaret e presidences trepaleshe te ketij vendi dhe zyrtare te tjere Ash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.179Z

Bosnje, partite nacionaliste udheheqin zgjedhjet

Rezultatet e pjesshme te zgjedhjeve lokale ne Bosnje Hercegovine tregojne se partite nacionaliste po udheheqin garen per kryetaret e komunave. Kryetari i Komisionit Zgjedhor, Suad Arnautovic ka bere te ditur ne nje konference per shtyp se partia e pavarur e Millorad Dodig, Lidhja Social Demokrate

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.633Z

Shqipëria hap ambasadën në Bosnje

Gjat vizits s tij n Sarajev, n kuadr t takimit t nivelit t lart pr Ballkanin Perndimor, zv.kryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, mori pjes n hapjen e ambasads s Republiks s Shqipris n Bosnje-Hercegovin. N ceremonin e prurimit ishin t pranishm ministri i Punve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama