Rezultate te kerkimit per termin: +Bostonit

Meta: total 890 / total_found 890 / time 0.001 / keyword[0] bostonit / docs[0] 890 / hits[0] 1475 /
Dalin fotografitë e papublikuara të dasmës së princeshës Diana me Charles |FOTO
  • 2015-08-12

Dalin fotografitë e papublikuara të dasmës së princeshës Diana me Charles |FOTO

Transmetuar më 11.08.2015 - 19:00 Është një thesar i vogël, për të cilin shumë pak ishin në dijeni. Janë 12 fotografi bardhë e zi, të shkrepura në martesën e princit Charles dhe princeshës Diana. Janë fot

Plani i ISIS per te vrare mbretereshen Elisabeth
  • 2015-08-09

Plani i ISIS per te vrare mbretereshen Elisabeth

brbrTerroristet e Shtetit Islamik kishin planifikuar te vrisnin mbretereshen e Anglise Plani eshte zbuluar nga sherbimet e inteligjences dhe policia britanike raporton gazeta Daily Mail Atentati me eksploziv do te kryhej gjate ceremonise se 15 gushtit ne Londer ne pervjetorin e 70 te fundit te Lufte

ISIS plan per te vrare Mbretereshen Elizabeth sulmi i ngjashem me Maratonen e Bostonit
  • 2015-08-09

ISIS plan per te vrare Mbretereshen Elizabeth sulmi i ngjashem me Maratonen e Bostonit

0 brbr SSSAbrASS brbrShteti Islamik synon te vrase Mbretereshen Elizabeth ne nje sulm terrorist ne Britanine e Madhe gjate ceremonise perkujtimore te perfundimit te Luftes se Dyte Boterore Mediat britanike bejne te ditur se komploti eshte zbuluar nga Sherbimi Inteligjent Britanik Scotland Yardbrbr

Plani i ISIS: Do hidhnin në erë Mbretëreshën e Anglisë
  • 2015-08-09

Plani i ISIS: Do hidhnin në erë Mbretëreshën e Anglisë

Terroristët e Shtetit Islamik kishin planifikuar të vrisnin Mbretëreshën e Anglisë. Plani është zbuluar nga shërbimet e inteligjencës dhe policia britanike, raporton gazeta "Daily Mail". Atentati me eksploziv do të kryhej gjatë ceremonisë së 15 gushtit në Londër, në përvjetorin e 7

Tsarnaev transferohet në një burg të sigurisë së lartë
  • 2015-07-18

Tsarnaev transferohet në një burg të sigurisë së lartë

Sulmuesi i maratonës së Bostoni, Dzhokhar Tsarnaev është transferuar në burgun e sigurisë së lartë në Kolorado. Byroja Federale e Burgjeve ka thënë se 21 vjeçari është transferuara këtë javë në një burg

Parandalohet sulmi i ISIS ne Londer
  • 2015-06-27

Parandalohet sulmi i ISIS ne Londer

brbrShmanget nje sulm terrosit ne Londer Njesite e antiterrorit bene te mundur zbulimin e nje militanti te ISIS qe kishte planifikuar sulmin ne paraden e forcave te armatosura Behet fjale per nje shperthim te ngjashem me ate te maratones se Bostonit me nje bombe artizanale e krijuar me nje tenxhere

Tsarnaev dënohet me vdekje
  • 2015-06-25

Tsarnaev dënohet me vdekje

I dënuari për shpërthimin e bombave në Maratonën e Bostonit Dzhokhar Tsarnaev kërkoi falje në seancën e tij të dënimit të mërkurën. Gjykatësi shpalli pastaj zyrtarisht dënimin e tij me vdekje për sulmin e vitit 2013, që la të vdekur dhe të plagosur. 21-vjeçari emigrant çeçen