Rezultate te kerkimit per termin: +Bostonit

Meta: total 874 / total_found 874 / time 0.001 / keyword[0] bostonit / docs[0] 874 / hits[0] 1447 /
No Pic available
  • 2015-05-05

Krijues i madh edhe në artin letrar, edhe në artin muzikor

Biografia për Nolin-Nga libri i im më i ri Njeri nga mendimtarët më të shquar, përfaqësuesit kryesor shqiptar dhe krijuesi më i madh i literaturës poetike dhe i prozës, i cili me krijimtarinë e tij të madhe thelloi me shumë sukses drejtimin jo vetëm të artit të fjalës në gjuhën

VIDEO/ Historia e dy binjakeve shqiptare/ Nga emigrante, në doktore shkencash
  • 2015-05-04

VIDEO/ Historia e dy binjakeve shqiptare/ Nga emigrante, në doktore shkencash

Dy motra binjake nga Patosi i Fierit, që u larguan nga Shqipëria fare të vogla në vitin 1997, sot janë doktore shkencash, njëra në Universitetin Harvard të Bostonit, tjetra në Kolegjin Universitar të Londrës, ku japin leksione dhe merren me kërkime shkencore. Detina dhe Argita Zalli f

Binjaket shqiptare Zalli, një histori suksesi në SHBA dhe Britani
  • 2015-05-03

Binjaket shqiptare Zalli, një histori suksesi në SHBA dhe Britani

Dy motra binjake nga Patosi i Fierit, që u larguan nga Shqipëria fare të vogla në vitin 1997, sot janë doktore shkencash, njëra në Universitetin Harvard të Bostonit, tjetra në Kolegjin Universitar të Londrës, ku japin leksione dhe merren me kërkime shkencore. Detina dhe Argita Zalli fol

Binjaket shqiptare Zalli, një histori suksesi në SHBA dhe Britani (Video)
  • 2015-05-03

Binjaket shqiptare Zalli, një histori suksesi në SHBA dhe Britani (Video)

Dy motra binjake nga Patosi i Fierit, që u larguan nga Shqipëria fare të vogla në vitin 1997, sot janë doktore shkencash, njëra në Universitetin Harvard të Bostonit, tjetra në Kolegjin Universitar të Londrës, ku japin leksione dhe merren me k&eu

Juria shqyrton masën e dënimit për Tsarnaev-in
  • 2015-04-21

Juria shqyrton masën e dënimit për Tsarnaev-in

Rreth dy javë pas shpalljes fajtor të Dzhokhar Tsarnaev-it për sulmet vdekjeprurëse me bombë në Maratonën e Bostonit të vitit 2013, juria është mbledhur sot përsëri për të vendosur në se ai duhet dënuar me vdekje, apo me burgim të përjetshëm. Prokurorët kanë kërkuar dënimin m

Tsarnaev, fajtor për sulmin në Maratonën e Bostonit
  • 2015-04-09

Tsarnaev, fajtor për sulmin në Maratonën e Bostonit

Një juri federale në SHBA shpalli fajtor Dzhokhar Tsarnaevin, personin e akuzuar për shpërthimet në Maratonën e Bostonit në vitin 2013. Nga sulmi terrorist u vranëtre persona dhe u plagosën më shumë se 260. Juria tani do të vendosë nëse ish-studenti 21-vjeçar duhet të dënohet me vd

Atentatori i Bostonit fajtor, rrezikon dënim me vdekje
  • 2015-04-09

Atentatori i Bostonit fajtor, rrezikon dënim me vdekje

Dzhokhar Tsarnaev është shpallur fajtor për sulmin me bombë në maratonën e Bostonit. Ky ka qenë vendimi që ka marrë juria për atentatin e 2013-s, ku humbën jetën tre persona dhe u plagosën mbi 260 të tjerë. Mbi Tsarnaev rëndojnë 30 akuza, prej të cilave 17 parashikojnë mundësin